Tarczyński uderza w festiwal Owsiaka i TVN. Pokazał to nagranie (wideo)

Poland Rock Festival już za nami. W tym roku impreza odbyła się na dawnym lotnisku Makowice-Płoty (woj. zachodniopomorskie), a jej organizatorem jest tradycyjnie Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Niestety mimo wielu atrakcji zorganizowanych dla uczestników imprezy nie zabrakło również nieprzyjemnych incydentów. Do sieci trafiło nagranie z festiwalu, na którym ze sceny padają niecenzuralne słowa pod adresem Prawa i Sprawiedliwości. W związku z tą sytuacją interweniował wojewoda zachodniopomorski – Zbigniew Bogucki.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż
Pol’and’Rock Festival w latach 1995–2017 był znany przede wszystkim pod nazwą Przystanek Woodstock. Do występu na festiwalu zapraszane są zespoły z całego świata. Festiwal w całości jest bezpłatny dla widzów, ponieważ w założeniu jest podziękowaniem dla wolontariuszy za ich pracę podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo wszystko od wielu lat wzbudza on bardzo mieszane zdania.

Poland Rock Festival: Dominik Tarczyński opublikował nagranie

Dwudziesty siódmy Pol’and’Rock Festival odbywał się w dniach od 29 lipca do 31 lipca. W tym roku został zorganizowany na lotnisku Makowice-Płoty w województwie zachodniopomorskim.
Na samym jego początku Jurek Owsiak powiedział: – Nie pytam was o politykę, pytam o miłość, przyjaźń i muzykę. To są ważne elementy naszego bycia ze sobą. Niech to będzie razem z wami przez te kilka dni – mówił w czwartek na lotnisku Makowice-Płoty, otwierając festiwal.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Mimo wszystko w trakcie imprezy doszło do skandalu. W piątkowy wieczór na scenie pojawił się duet Łona&Weber, który zachęcał ze sceny do głośnych okrzyków wymierzonych w Prawo i Sprawiedliwość. Sytuacja została zarejestrowana przez kamery. W tej sytuacji interweniować miał wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
O reakcji ze strony Boguckiego poinformował sam Jurek Owsiak przemawiając ze sceny festiwalu do zgrimadzonych osób. Jednocześnie wezwał do powstrzymania się od takich zachowań.

Polecamy również: Poseł PiS mocno do Gowina. Padły stanowcze słowa

Zachowajcie swoje krzyki dla siebie. Chcecie krzyczeć, to idźcie na ulice. Tu jest przyjaźń, miłość, muzyka. Zachowujmy się. Ale ja stoję na straży tego, żeby tu była wolność słowa i wolność wyrazu artystów. Stoję za tym murem – apelował.

Do całej sprawy odniósł się także europoseł Prawa i Sprawiedliwości – Dominik Tarczyński. Polityk za pośrednictwem mediów społecznościowych zamieścił nagranie z relacją stacji TVN i kontrowersyjną sytuacją z festiwalu.

 

Źródło: Twitter

Polecamy również:

Widzowie TVP także pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona także w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT