Najnowszy sondaż wyborczy. Wyniki wielu mogą zaskoczyć

Najnowszy sondaż wyborczy Estymator dla portalu DoRzeczy. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość wraz z obozem Zjednoczonej Prawicy w dodatku z dość sporą przewagą na drugą Koalicją Obywatelską.
Polecamy również: Cenckiewicz bezlitosny dla Sikorskiego. Pokazał ten dokument sprzed 30 lat (FOTO)
Wyniki obu wspomnianych formacji politycznych mogą nieco dziwić z powodu niedawnego sondażu opublikowanego przez Kantar. Z zaprezentowanych niedawno rezultatów wynikało, że Koalicja Obywatelska uzyskała 27 proc. a z kolei Prawo i Sprawiedliwość 26 proc.
Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Natomiast patrząc teraz na wyniki poparcia sondażu Estymator można wysunąć jasny wniosek, że poparcie PiS i ZP zdecydowanie się różni od tego,  które zostało zaprezentowane przez Kantar.
W sondażu Estymator bardzo dobry wynik zanotowała Lewica, która tym samym uplasowała się na ostatnim miejscu na podium. Czwarte miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko
Kolejne miejsce przypadło Polskiemu Stronnictwu Ludowemu – Koalicji Polskiej. Jako ostatnia próg wyborczy przekroczyła Konfederacja. Z kolei poniżej jego znalazła się formacja Pawła Kukiza – Kukiz’15. Jak wyglądają dokładne wyniki sondażu?

Sondaż Estymator – wyniki

Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami z Zjednoczonej Prawicy uzyskali 36.6 proc. poparcia (spadek o 0.5 pp.). Dalej jest Koalicja Obywatelska 26.4 proc. (spadek o 0.2 pp.). Kolejne miejsce i wynik to Lewica – 11.6 proc. (wzrost o 0.4 pp.).

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka
Poza podium znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 9,5 proc. Dla partii politycznej byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN oznacza to spadek o 0,2 pp.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Dalsze miejsce przypadło PSL-Koalicja Polska – 7,1 proc. (wzrost o 0,5 pp.) i Konfederacji (KORWiN, Ruch Narodowy) – 6,9 proc. (spadek o 0,1 pp.). Poza Sejmem znalazła się formacja Kukiz’15 – 1.5 proc.

Podział na mandaty

W sondażu dokonano także podziału na mandaty poselskie. Prawo i Sprawiedliwość otrzymałoby 203. Z kolei w przypadku innych partii sytuacja wygląda następująco: KO – 133 mandaty, Lewica – 45 mandatów, Polska 2050 – 38 miejsc, PSL – 22 mandaty, Konfederacja – 18 mandatów.

Źródło: TVP

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)