Najnowszy sondaż. Jedna partia ze sporym wzrostem poparcia

Nowy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. W dodatku formacja rządząca w tym badaniu odnotowała spory wzrost poparcia. Dalej jest Koalicja Obywatelska, której poparcie nieznacznie spadło. Złą wiadomością dla KO może być spory wzrost dla ZP przy jednoczesnym jej spadku poparcia w badaniu.

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

Dalej jest Polska 2050 Szymona Hołowni, która zamyka podium w badaniu pracowni Social Changes. Dalej jest Konfederacja z dwucyfrowym wynikiem. Próg wyborczy przekracza jeszcze Lewica. Z kolei poniżej progu wyborczego znalazły się Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska, Kukiz’15 oraz także Porozumienie Jarosława Gowina.

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

W ostatnich tygodniach głównym tematem poruszanym w mediach i opinii publicznej jest przede wszystkim sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. W obliczu kryzysowego charakteru sytuacji wprowadzono stan wyjątkowy na terenie województw podlaskiego i lubelskiego w pasie przy granicy z Białorusią.

Nowy sondaż wyborczy Social Changes

Z badania przeprowadzonego przez Social Changes wynika, że na prowadzeniu ze sporą przewagą nad resztą stawki jest Zjednoczona Prawica. Formacja rządząca, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwości uzyskała 41 proc. Jest to wzrost o aż 4 punkty procentowe.

Polecamy także: Nowy sondaż. Tylko jedna partia ma powody do zadowolenia

Dalej jest Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską. Wynik KO w tym badaniu to 23 proc. Jest to spadek o 1 punkt procentowy. Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Wynik formacji politycznej byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN to 13 proc. Jest to także spadek o 1 punkt procentowy.

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

Poza podium znalazła się Konfederacja z 11 proc. Dla formacji tworzonej przez Ruch Narodowy, środowisko Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna oznacza to wzrost o 1 punkt procentowy. Na Lewicę wskazało 7 proc. respondentów – spadek o 2 punkty. Kukiz‘15 zachowało swoje poparcie z poprzedniego badania – 2 proc. Bez zmian również notowania PSL oraz Porozumienia – po 1 proc.

Deklarowana frekwencja wynosi 62 proc. – wzrost o 2 punkty.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne