Najnowszy sondaż wyborczy. PiS zwiększa swoją przewagę nad KO

Najnowszych sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. W przeprowadzonym zestawieniu na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość.

Polecamy również: Awantura w TVP. Ogórek do posła PO: „Będzie mnie Pan jeszcze przepraszał” (WIDEO)

Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej prowadzonej przez Platformę Obywatelską. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Jakie ugrupowania jeszcze mogłyby wejść do Sejmu?

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Poniżej podium, lecz powyżej progu wyborczego znalazły się Konfederacja oraz Lewica, które zanotowały w tym badaniu taki sam wynik. Jednocześnie są to ostatnie ugrupowania polityczne, które w tym badaniu przekroczyły próg wyborczy wynoszący 5 proc. Kolejne partię niestety muszą przełknąć niezbyt pozytywną wiadomość płynącą dla nich z badania pracowni Social Changes.

Poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe. Jest to efektem spadku poparcia Ludowców, którzy jeszcze w poprzednim badaniu mogli cieszyć się wynikiem, który dawałby im możliwość wejścia do Sejmu.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Złe wieści płyną także do formacji Kukiz’15 oraz również Porozumienia Jarosława Gowina. Jak dokładnie wynikają wyniki ugrupowań politycznych w sondażu Social Changes?

Sondaż wyborczy – wyniki

Na pierwszym miejscu z rezultatem 39 proc. znalazła się Zjednoczona Prawica. Dla sojuszu, na którego czele stoi Prawo i Sprawiedliwość oznacza to wzrost poparcia o 2 pp. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 26 proc. Dla KO oznacza to brak zmian w poparciu. Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN uzyskała 11 proc., co oznacza wzrost o 1 pp.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Poniżej podium jest Konfederacja – 9 proc. i brak zmian w poparciu. Taki sam wynik, czyli 9 proc. uzyskała Lewica, lecz w jej przypadku nastąpił wzrost poparcia o 1 pp.

Poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 4 proc. – spadek o 1 pp. Dalej jest Kukiz’15 z 1 proc. – spadek o 1 pp. Ostatnie miejsce przypadło Porozumieniu Jarosława Gowina – 0 proc. – spadek o 1 pp.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 8 do 11 lipca 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1073 osób.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)