Najnowszy sondaż wyborczy. Jedna partia ze sporym wzrostem poparcia

Najnowszy sondaż wyborczy Estymator dla portalu DoRzeczy. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość, które mimo wszystko odnotowało spadek poparcia. Druga jest Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską na czele, której notowanie także poszło w dół. Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni, która odnotowała spory wzrost.

Polecamy także: Gwiazda TVP przerwała milczenie. Padły mocne słowa o sytuacji na granicy

Próg wyborczy przekracza jeszcze Konfederacja. Sojusz Ruchu Narodowego, środowiska Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna odnotował delikatny wzrost poparcia. Prócz Konfederacji próg wyborczy przekracza także Lewica, lecz ze spadkiem w porównaniu z poprzednim badaniem oraz Polakie Stronnictwo Ludowe, które zalicza wzrost uzyskanego wyniku.

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

W polskiej polityce w ostatnim czasie przede wszystkim jest omawiany temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. W związku z kryzysowym charakterem sytuacji podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego w pasie przy granicy z Białorusią. Dodatkowo w ostatnich dniach odżyła także sprawa prawa aborcyjnego.

Najnowszy sondaż wyborczy Estymator

Z badania pracowni Estymator wynika, że na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Formacja polityczna Jarosława Kaczyńskiego w omawianym badaniu otrzymała 35.3 proc. Oznacza to jednak spadek o 2.3 pkt. proc. Dalej jest Koalicja Obywatelska, która w tym badaniu 23.8 proc., co jest spadkiem o 0.8 pkt. proc.

Polecamy także: Gwiazda TVP przerwała milczenie. Padły mocne słowa o sytuacji na granicy

Dobre wiadomości płyną do Szymona Hołowni i jego partii Polska 2050. Z sondażu Estymatora wynika, że PL2050 ma 15.8 proc. i to oznacza spory wzrost o 3 pkt. proc. dla formacji politycznej byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN.

Z kolei tuż za podium znalazła się Konfederacja z 8.6 proc. Jest to wzrost o 0.4 pkt. proc. Kolejne miejsce przypadło Lewicy – 7,7 proc. głosów (-1,4 pkt. proc.) i Polskiemu Stronnictwu Ludowemu – 7,1 proc. respondentów, czyli o 1,4 pkt. proc. więcej niż w ostatnim badaniu.

Polecamy także: Zaskakujące słowa Kurdej-Szatan. Zdradziła, w której partii działała jej mama

1,7 proc. badanych wskazało odpowiedź „inni” (-0,3 pkt. proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach 25-26 listopada 2021 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1021 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 56 proc.

Źródło: TVP.Info, DoRzeczy

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne