Najnowszy sondaż wyborczy. Jedna partia ma spore powody do zadowolenia

Sondaż wyborczy United Surveys dla Wirtualnej Polski. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Kolejne miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Jakie ugrupowania jeszcze przekroczyły wymagany próg wyborczy?

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Powyżej progu wyborczego znalazły się jeszcze dwie partię. Są nimi Lewica oraz Konfederacja. Złe wieści płyną do Polskiego Stronnictwa Ludowego, które w tym badaniu nie przekroczyło bariery pięciu procent (próg wyborczy).

W badaniu poinformowano, że jedna partia zanotowała zdecydowany wzrost swoich notowań. Mowa tu o Polsce 2050 Szymona Hołowni.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Pracownia United Surveys dokonała również przeliczenia uzyskanych wyników polskich ugrupowań politycznych na ewentualne mandaty poselskie. Jak wyglądają dokładne wyniki sondażu?

Wyniki sondażu pracowni United Surveys

Lider w sondażu United Surveys jest wciąż ten sam. Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość uzyskała 33.1 proc. poparcia. Z wyliczeń pracowni wynika, że przełożyłoby się to na 196 mandatów poselskich.

Polecamy również: Awantura w TVP. Ogórek do posła PO: „Będzie mnie Pan jeszcze przepraszał” (WIDEO)

Druga jest Koalicja Obywatelska z 24.7 proc. W przypadku KO miałoby to oznaczać 141 mandatów. Dalej jest Polska 2050 Szymona Hołowni z 10.7 proc. – 50 mandatów.

Na czwartym miejscu znalazła się Lewica z wynikiem 9,4 proc., (41 mandatów) a na kolejnym Konfederacja z wynikiem 6,3 proc. (21 mandatów). Ranking zamyka PSL-Koalicja Polska z wynikiem 4,6 proc. Aż 11,2 proc. badanych nie potrafiło wskazać partii, na którą zagłosuje.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

W przypadku sondaży United Surveys największy wzrost poparcia przypadł Polsce 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN cieszy się wzrostem wynoszącym 3,7 pp.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)