Skandal wokół Tomasza Lisa. Znana dziennikarka przerywa milczenie: „To ja byłam”

Tomasz Lis pod koniec maja bieżącego roku przestał pełnić obowiązki redaktora naczelnego Newsweek Polska. Na tym stanowisku zastąpił go Tomasz Sekielski. Jednak niedługo po tym ponownie czarne chmury zebrały się nad znanym dziennikarzem.

Polecamy również: Awantura w TVP. Ogórek do posła PO: „Będzie mnie Pan jeszcze przepraszał” (WIDEO)

W mediach nagłośniono zarzuty, które pod adresem Tomasza Lisa kierowali jego byli współpracownicy. Dziś do tej sytuacji odniosła się dziennikarka Renata Kim.

Tomasz Lis przez dziesięć lat wykonywał obowiązki redaktora naczelnego Newsweek Polska. 24 maja 2022 roku Ringier Axel Springer Polska poinformował o zakończeniu współpracy z dziennikarzem. Na tym stanowisku niedługo po tym zastąpił go Tomasz Sekielski.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Natomiast 24 czerwca 2022 roku na stronach Wirtualnej Polski ukazał się artykuł Szymona Jadczaka pt. „Płakałam, miałam ataki paniki”. Ujawniamy zarzuty podwładnych wobec Tomasza Lisa. Dlaczego zwolniono naczelnego „Newsweeka”?

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Dalsza kariera Tomasza Lisa stanęła pod sporym znakiem zapytania. Do swojego poprzednika na łamach Newsweeka odniósł się nowy redaktor naczelny tygodnika – Tomasz Sekielski.

Nie będę jednak udawał, że Tomek był moim ulubionym szefem. Jego styl zarządzania redakcją opierał się raczej na używaniu kija niż marchewki. Wybuchy złości, nieustająca presja sprawiały, że nie wszyscy wytrzymywali tę swoistą tresuręnapisał nowy redaktor naczelny Newsweeka.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Z kolei wczoraj do całej sprawy za pośrednictwem swojego konta na Twitterze odniosła się dziennikarka Renata Kim, która przyznała, że to ona zawiadamiła dział HR i związki zawodowe w sprawie Tomasza Lisa.

Tomasz Lis i wpis Renaty Kim

Jestem wdzięczna nowemu naczelnemu za to, że nas wysłuchał i zrozumiał. Teraz mogę już przyznać, że to ja byłam osobą, która zawiadamiała HR i związki zawodowe o sytuacji w Newsweekunapisała Renata Kim za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Renata Kim to Polska dziennikarka prasowa i radiowa. Jest również działaczką na rzecz praw kobiet i LGBTQ. Początkowo pracowała w rozgłośniach radiowych takich jak między innymi RMF FM i Program Trzeci Polskiego Radia. Później związała się z mediami prasowymi i internetowymi: „Dziennik Polska-Europa-Świat”, „Przekrój”, „Wprost”, „Newsweek”.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)