Fatalne wieści dla Tuska. Bardzo słaby wynik KO w nowym sondażu

Najnowszy sondaż wyborczy CBOS. Tradycyjnie na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Formacja rządząca w najnowszym badaniu odnotowała wzrost poparcia. Natomiast bardzo ciekawa sytuacja ma miejsce za plecami PiS. Z badania Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że Koalicja Obywatelska odnotowała dość spory spadek poparcia, co nie jest zbyt dobrą wiadomością dla Donalda Tusk. Z kolei wzrost odnotowała Polska 2050 Szymona Hołowni. Taki stan rzeczy spowodował, że PL2050 i KO uzyskały jednakowy wynik.

Polecamy także: Skandaliczne zachowanie Piotra Kraśki. Dziennikarz TVN został skazany

Dalej w sondażu znalazły się Konfederacja oraz także Lewica, które jako ostatnie w przeprowadzonym badaniu przekroczyły próg wyborczy. Natomiast poniżej progu znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe oraz także formacja Pawła Kukiza – Kukiz’15.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

W polskiej polityce w ostatnim czasie wydarzyło się wiele. Cały czas, lecz z mniejszym impetem jest omawiana sytuacja mająca na granicy Polski z Białorusią. Szeroko komentowana jest także sprawa dotycząca afery wynikłej wokół ministra sportu Łukasza Mejzy. Nie bez komentarzy obyły się także ostatnie wydarzenia, w których brała udział liderka Strajku Kobiet – Marta Lempart.

Najnowszy sondaż wyborczy CBOS: wyniki PiS, KO, Polski 2050, Konfederacji oraz Lewicy

Z najnowszego badania pracowni CBOS wynika, że na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Formacja stojąca na czele rządu Zjednoczonej Prawicy otrzymała 32 proc. poparcia. Oznacza to w tej sytuacji wzrost o 2 pkt. proc. Dalej taki sam wynik uzyskały Koalicja Obywatelska i Polska 2050 Szymona Hołowni. Jednak dla KO w tej sytuacji poparcie spadło o 4 pkt. proc., a z kolei dla PL2050 wzrosło o 2 pkt. proc.

Polecamy także: Kłopoty Tomasza Lisa. Znany dziennikarz Polsatu stanowczo zareagował

Dalej w przeprowadzonym badaniu jest Konfederacja. Na ugrupowanie tworzone przez Ruch Narodowy, środowisko Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna swój głos oddałoby 7 proc. uczestników badania, co oznacza wzrost o 1 pkt. proc. Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica, której poparcie w sondażu wyniosło 5 proc.

Polecamy także: Marszałek Witek mocno do Joanny Muchy w Sejmie: „Takie głupoty Pani opowiada” (wideo)

Poniżej progu wyborczego uplasowały się natomiast PSL-Koalicja Polska z poparciem 3 proc. (wzrost o 1 pkt proc.) oraz Kukiz’15 z poparciem 1 proc. (bez zmian względem poprzedniego badania). 1 proc. badanych zadeklarował poparcie innego ugrupowania niż wymienione powyżej.

Źródło: Twitter, CBOS

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy