Atak na TVP. Mocna riposta Adamczyka do Zalewskiego (wideo)

Prowadzący główne wydanie wiadomości w Telewizji Polskiej – Michał Adamczyk przed rokiem starł się na antenie publicznej telewizji z Pawłem Zalewskim, który wówczas należał jeszcze do Platformy Obywatelskiej, a dziś jest posłem niezrzeszonym.

Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora

W pewnym momencie dyskusja została sprowadzona na temat dotyczący sytuacji mających miejsce za czasów rządów Platformy Obywatelskiej i prezesury w Telewizji Polskiej Juliusza Brauna. Michał Adamczyk wypomniał politykowi szereg sytuacji. Nagranie co pewien czas jest odświeżane przez internautów. Co dokładnie do polityka powiedział dziennikarz Telewizji Polskiej?

Michał Adamczyk kontra Paweł Zalewski w TVP

Telewizja Polska od dawna zbiera mocno mieszane zadania na temat swojej działalności. Publicznej telewizji zarzuca się przede wszystkim stronniczość i mocne promowanie opcji rządzącej. Takiego zdania są w głównej mierze politycy formacji opozycyjnych, a w tym także Platformy Obywatelskiej stojącej na czele Koalicji Obywatelskiej. Przytoczona dziś sytuacja miała miejsce w zeszłym roku w trakcie kampanii prezydenckiej. Gośćmi Michała Adamczyka byli Jan Kantak oraz Paweł Zalewski, który wówczas był związany z Platformą Obywatelską.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

W trakcie programu doszło do mocnej wymiany zdań między prowadzącym a politykiem

Ja występuję w tym programie po to, by pokazać socjotechnikę, którą się państwo posługujecie jako redaktorzy – stwierdził Zalewski w programie „Gość Wiadomości„. – Jak widzicie państwo, pan redaktor mi przerywa i potwierdza moją tezę, że bierze udział w kampanii wyborczej pana prezydenta Dudydodał, po czym padły mocne słowa ze strony Adamczyka, który postanowił skomentować to, jak pracowało się w TVP, gdy rządziła koalicja PO-PSL.

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

W programie publicystycznym na żywo publika śpiewała Donaldowi Tuskowi gromkie „Sto lat”. Z telewizji na umowy „śmieciowe” wypychano dziennikarzy, łącznie 400 osób. Nie pokazywano przesłuchania Bronisława Komorowskiego w sprawie WSI, bo uznano, że mogłoby to zaszkodzić jego wizerunkowi. Między pierwszą i drugą turą wyborów nie pokazano żadnych sondaży, bo były nieprzychylne dla Komorowskiego. Na polecenie żony Bronisława Komorowskiego ocenzurowano z nią wywiad. Proszę powiedzieć, gdzie pan wtedy był? Dlaczego wtedy Paweł Zalewski milczał?mówił do polityka PO.

Michał Adamczyk w Telewizji Polskiej pracuje od 2001 roku. W 2004 roku był prowadzącym Wiadomości. Następnie do występów w programie nadawanym codziennie o godz. 19.30 wrócił w roku 2016.

Źródło: Twitter, Onet

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)