Dziennikarz TVP nie wytrzymał. Powiedział to wprost o Tusku

Donald Tusk we wtorek w trakcie spotkania z mediami w mocnych słowach odniósł się do dziennikarki TVP. Były szef polskiego rządu określił ją mianem „funkcjonariusza telewizji PiS-owskiej”.

Jednocześnie szef Platformy Obywatelskiej przekazał wiadomość prezesowi Prawa i Sprawiedliwości – Jarosławowi Kaczyńskiemu. Donald Tusk wyraził swoją chęć do konfrontacji z najważniejszym politykiem obozu Zjednoczonej Prawicy. Jest to ponowne wezwanie, które również w poniedziałek w Gdańsku w trakcie wiecu Donald Tusk wystosował do Jarosława Kaczyńskiego.

Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora

Mimo wszystko zachowanie byłego przewodniczącego Rady Europejskiej spotkało się również z krytyką. Wpis na temat słów polityka Platformy Obywatelskiej napisał na Twitterze dziennikarz Telewizji Polskiej – Jarosław Olechowski. Dziennikarz bardzo krytyczne ocenił słowa szefa PO skierowane do dziennikarki telewizji publicznej.

Donald Tusk i dziennikarze TVP

Donald Tusk na początku lipca wrócił do polskiej polityki. Jednocześnie były premier stanął ponownie na czele Platformy Obywatelskiej, w której świecił największe sukcesy w na krajowej scenie politycznej. Powrót Tuska jest odbierany jako wielka nadzieja przede wszystkim dla działaczy i sympatyków Platformy i związanej z nią Koalicji Obywatelskiej.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

Szef PO i dziennikarze TVP

Donald Tusk stara się być bardzo aktywny w przestrzeni publicznej. W poniedziałek były przewodniczący Rady Europejskiej odwiedził Gdańsk, gdzie przemawiał do zgromadzonych sympatyków. Z kolei we wtorek, 20 lipca, rozmawiał z senatorami Koalicji Obywatelskiej. Tego samego dnia doszło do spotkania z dziennikarzami. W jego trakcie Tusk zwrócił się do dziennikarki TVP w następujący sposób:

Zwrócę się do funkcjonariuszki telewizji PiS-owskiej, rządowej. Nie będę odpowiadał na pytania tych, którzy zaangażowali się w nagonkę, bo ja wam serdecznie współczuję, ale mogę ewentualnie debatować i rozmawiać z mocodawcą, znaczy z prezesem Kaczyńskim.

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

Proszę mu przekazać ode mnie ten sygnał. Czekam od wczoraj, dziś, będę czekał każdego dnia. Stań, rozmawiaj ze mną uczciwie o tym, co jest w Polsce i nie wysyłaj nagonki – oświadczył także Tusk.

Zachowanie polityka zdecydowanie nie spodobało się innemu dziennikarzowi Telewizji Polskiej – Jarosławowi Olechowiczowi, który wyraził to za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Pan Donald Tusk kolejny raz w poniżający sposób potraktował dziennikarkę Telewizji Polskiej. Dlaczego wyładowuje Pan frustracje na młodej kobiecie? Maniery godne Farmazonanapisał dziennikarz na Twitterze.

Źródło: Twitter, wp

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)