Prezesa PiS czeka poważna operacja. Może go na długo wykluczyć z polityki

Jarosław Kaczyński i jego operacja to temat, którym z pewnością interesują się zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości i jej prezesa. Wiadomości na ten temat podał „Super Express”. Z przytoczonych informacji wynika, że Jarosław Kaczyński odkłada zabieg, ponieważ jego przeprowadzenie może go wyeliminować na dłuższy czas.

Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora

Jarosław Kaczyński to najważniejszy polityk Prawa i Sprawiedliwości. W roku 2005 wraz z PiS wygrał wybory i utworzył rząd z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin. Kolejny sukces nadszedł dopiero w roku 2015, kiedy to wybory prezydenckie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zwyciężył Andrzej Duda, a na jesien PiS wygrało wybory parlamentarne. Od tego czasu trwa dobra passa formacji Jarosława Kaczyńskiego. Mimo wszystko na polotycznym podwórku pojawił się stary/nowy gracz, a więc Donald Tusk. Czy w aktualnej sytuacji rekonwalescencja prezesa PiS mogłaby się źle zakończyć dla całej Zjednoczonej Prawicy?

Jarosław Kaczyński i jego operacja

Z informacji medialnych wynika, że Jarosław Kaczyński wciąż odkłada zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Według mediów, dzieje się tak z dwóch powodów. Kaczyński pierwszą operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego przeszedł w 2019 roku w otwockim szpitalu.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

Po tym pojawiły się plany operacji dotyczące drugiego kolana szefa Prawa i Sprawiedliwości. Z informacji medialnych wynika, że miało to mieć miejsce niedługo po wyborach prezydenckich. Niestety wszystko miała pokrzyżować pandemia w Polsce.

Super Express o operacji

Z informacji Super Expressu wynika, że Jarosław Kaczyński ma coraz większe kłopoty z poruszaniem się. Mimo tego prezes Prawa i Sprawiedliwości odwleka przeprowadzenie operacji. Powody mają być w tej sytuacji dwa. Pierwszy to powrót Donalda Tuska do krajowej polityki. Drugi to ryzyko wcześniejszych wyborów parlamentarnych już wiosną. Z kolei anonimowy polityk PiS podkreśla w rozmowie z Super Expressem, że rehabilitacja Jarosława Kaczyńskiego może potrwać wiele tygodni. – Operacja i rehabilitacja wyłączyłyby Jarosława na wiele tygodni z politycznej aktywności – zaznacza ważny polityk PiS.

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

Jarosław odkłada zabieg, ale nie może go przecież odkładać w nieskończoność. Zalecałbym mu przeprowadzenie operacji jak najszybciej, chociaż z tego co wiem, on się do niej nie kwapi, bo to wyłączyłoby go z politycznej aktywności, a bez niego w roli szefa i lidera Zjednoczonej Prawicy, to wszystko może runąć. W dodatku pojawił się groźny przeciwnik, czyli Donald Tusk, którego nie można lekceważyćopowiada  ważny polityk PiS w rozmowie z Super Expressem.

Z informacji SE wynika także, że do końca roku Jarosław Kaczyński ma odejść z rządu. W tej sytuacji ma się skupić na swoim zdrowiu oraz partii.

 – Wtedy mógłby mieć np. operację na nodze. Chyba, że na wiosnę odbędą się wybory… Widzi pan, nigdy nie ma dobrego momentukwituje rozmówca. 

Źródło: Super Express, Onet, DoRzeczy

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)