Kamińskiemu puściły nerwy do Sterczewskiwgo w Sejmie: „Ty niemądry człowieku” (wideo)

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusz Kamiński z Sejmowej mównicy w czwartek zwrócił się do posła Franciszka Sterczewskiego z Koalicji Obywatelskiej. Z ust członka Rady Ministrów padły mocne słowa pod adresem posła, który w sierpniu bieżącego roku zasłynął przede wszystkim z nagrania pochodzącego z granicy Polski z Białorusią.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Franciszek Sterczewski to jeden z posłów z ramienia Koalicji Obywatelskiej. O polityku było głośno w ostatnim czasie przede wszystkim za sprawą popularnego nagrania z sierpnia, na którym to został zatrzymany przez funkcjonariuszy pilnujących polskiej granicy z Białorusią. Wówczas to poseł miał mieć zamiar przekazać lekarstwa i jedzenie w reklamówce dla osób koczujących przy granicy. Po tej sytuacji Franciszek Sterczewski zabrał głos za pośrednictwem swojego konta na Facebooku, gdzie pytał między innymi:

Ilu żołnierzy jest potrzebnych, by powstrzymać posła z siatką jedzenia i leków dla głodnych i schorowanych?

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński do Sterczewskiego w Sejmie

W czwartek w Sejmie trwała debata nad wnioskiem prezydenta o przedłużenie stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią. Głos w dyskusji zabrał między innymi szef MSWiA – Mariusz Kamiński, który w bardzo mocnych słowach odniósł się do polityka Koalicji Obywatelskiej – Franciszka Sterczewskiego.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

W pierwszej połowie sierpnia na wysokości miejscowości Usnarz Górny pojawiła się około 90 nielegalnych migrantów. Kiedy zobaczyli, że są funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej, większość z nich wycofała się i zapewne nie byłoby żadnego problemu z Usnarzem, gdyby nie działania niektórych nieodpowiedzialnych polityków, posłów, którzy urządzali tam happeningipowiedział Kamiński.

Polecamy także: Upadek Gowina? Posłanka odchodzi i wbija szpilę Gowinowi

– W tych dniach, kiedy wy udawaliście, że niesiecie pomoc, gdzie udawaliście, że nie wiecie, że oni są po drugiej stronie granicy, gdzie nielegalni migranci usiłowali złamać prawo, pan, panie pośle zachowywał się człowiek niemądry, nieodpowiedzialny, urządzał sobie pan tam polityczne happeningi – mówił Kamiński do posła Koalicji Obywatelskiej Franciszka Sterczewskiego.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Wie pan, co pan sprowokował? Z grupy 90 uchodźców nagle powstała grupa 30 uchodźców. Wiemy już, co to są za ludzie – kontynuował minister, co zostało przerwane okrzykami z sali. Wówczas szef MSWiA zwrócił się po raz kolejny do Sterczewskiego mówiąc: „Posłuchaj mnie niemądry człowieku, co mam do powiedzenia, nie przekrzykuj. Po raz pierwszy może posłuchaj jakiejś informacji, bo jest to informacja istotna” – mówił także Kamiński

„Ty nieodpowiedzialny, niemądry człowieku”

Informuje wysoką izbę i opinię publiczną: 20-24 września na terenie Białorusi była delegacja UNHCR (agenda ONZ ds. uchodźców), byli delegaci z Genewy i z Budapesztumówił Kamiński.

Polecamy również: Zaskakujący sondaż. Gowin w Sejmie w niecodziennym wariancie

Spotkali się z przedstawicielami władz białoruskich w sprawie tego obozu w Usnarzu. Rozmawiali z MSZ, rozmawiali ze Strażą Graniczną, rozmawiali z białoruskim Czerwonym Krzyżem, a na koniec rozmawiali z naszymi dyplomatami z ambasady w Mińsku. Otóż przekazali nam taką informację: cała trzydziestka, która tam koczuje w dużej dyscyplinie i w dużej fraternizacji ze służbami białoruskimi. Cała trzydziestka – są to obywatele Afganistanu, którzy od kilku lat przebywają legalnie w Rosji, większość z nich mieszkała w ostatnich latach w okolicach Uralu – tam pracowali, tam żyli. Nagle dokonano selekcji tej grupy międzynarodowej, zostało trzydziestu Afgańczyków z Rosjimówił także szef MSWiA.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Przedstawiciele UNHCR spotkali się z przedstawicielami naszej ambasady w Mińsku, przedstawili im swoją opinię, że nie są to uchodźcy w rozumieniu Konwencji Genewskiej. Są to nielegalni migranci, którzy żyli legalnie i bezpiecznie w Rosji przez ileś latdodał.

Taka jest prawda o tym i to przez takich ludzi jak pan, Łukaszenka tryumfuje i telewizja białoruska i rosyjska pokazuje pana wyczyny dla swoich celów propagandowych i politycznych. Ty nieodpowiedzialny, niemądry człowieku – zwrócił się ponownie do Sterczewskiego Kamiński.

Źródło: Polsat, YouTube

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała także Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza