Upadek Gowina? Posłanka odchodzi i wbija szpilę Gowinowi

Poseł Monika Pawłowska odchodzi z Porozumienia Jarosława Gowina. W związku ze swoją decyzją posłanka opublikowała za pośrednictwem mediów społecznościowych wpis, w którym ogłosił swoją decyzję oraz napisała krótko o swoich powodach, dla których podjęła taki krok.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Jarosław Gowin ma niemały problem. W sierpniu media obiegła informacja o dymisji Jarosława Gowina z rządu. Skutkiem takiej sytuacji było opuszczenie przez Gowina i jego partię szeregów obozu Zjednoczonej Prawicy. Od tamtego momentu przyszłość Gowina nie jest zbyt pewna.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Formacja byłego wicepremiera w razie samodzielnego startu nie ma raczej szans na to, aby dostać się ponownie do parlamentu. W dodatku wczoraj o swoim odejściu z Porozumienia poinformowała poseł Monika Pawłowska.

Poseł Monika Pawłowska odchodzi z Porozumienia Jarosława Gowina

Poseł Monika Pawłowska w marcu bieżącego roku opuściła szeregi Lewicy. Decyzja posłanki dla wielu osób był sporym zaskoczeniem. Na tym jednak się to nie skończyło. Pawłowska dołączyła do szeregów Porozumienia Jarosława Gowina. Mimo wszystko w zeszłym miesiącu sporo mówiło się o tym, że poseł Pawłowska już wkrótce może odejść także z formacji politycznej Jarosława Gowina.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Ostatecznie o swojej decyzji Monika Pawłowska poinformowała w czwartek za pośrednictwem mediów społecznościowych. Polityk krótko napisała również o powodach, które doprowadziły ją do podjęcia takiej decyzji.

Zrezygnowałam z członkostwa w Kole Parlamentarnym @Porozumienie__ i partii Porozumienie Jarosława Gowina. Nie mogę akceptować destabilizacji funkcjonowania państwa dla prywatnych celów politycznychnapisała za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poseł Monika Pawłowska.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Nie ulega wątpliwości, że taka decyzja poseł Moniki Pawłowskiej jest kolejnym w ostatnim czasie ciosem dla Jarosława Gowina. Przyszłość byłego wicepremiera stoi aktualnie pod sporym znakiem zapytania. Z ostatnich sondaży wyraźnie wynika, że samodzielny start w wyborach raczej nie przyniesie mu politycznego sukcesu. Mimo wszystko coraz głośnej mówi się o ewentualnej możliwości podłączonia formacji Gowina do innej partii.

W związku z takim wariantem w sondażu Social Changes uwzględniono wspólny start Polski 2050 z Polskim Stronnictwem Ludowym i Porozumieniem. W tej hipotetycznej sytuacji sojusz wspomnianych ugrupowań otrzymał 18 proc. głosów.

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza