Polska pogrążona w smutku. Nie żyje znany polski aktor

Nie żyje Czesław Lasota – znany polski aktor. O jego śmierci za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Lasota miał 89 lat. Aktora mogliśmy oglądać w wielu znanych i lubianych filmach i serialach, które dziś mają status kultowych.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Wśród produkcji, w których Czesław Lasota wystąpił są przede wszystkim: „Nikodem Dyzma” z 1956 roku, „Szatan z siódmej klasy”, „Zakochani są między nami”, „Lalka”, „Noce i dnie”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Powstanie Listopadowe. 1830–1831”, „07 zgłoś się”, „Alternatywy 4”, „Dom”. Aktor występował także w produkcjach znanych szerokiej publiczności współcześnie. Są nimi „Świat według Kiepskich”, „Klan”, „Na dobre i na złe”, „13 Posterunek”, „Kryminalni” czy też „Szatan z siódmej klasy” (film i serial z roku 2006).

Nie żyje Czesław Lasota – znany polski aktor

Znany polski aktor – Czesław Lasota nie żyje. O jego śmierci za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Lasota miał 89 lat. Artysta wystąpił w wielu krajowych filmach i serialach, które dziś śmiało można uznać za kultowe lub nawet wręcz legendarne i przede wszystkim bardzo dobrze znane zdecydowanej części Polaków.

Polecamy również: Zaskakujący sondaż. Gowin w Sejmie w niecodziennym wariancie

Czesław Lasota był związany z wieloma teatrami z Polski. Mowa tu przede wszystkim o teatrach z Bielska-Białej, Koszalina, Torunia, Bydgoszczy, Opola, Warszawy oraz Elbląga. Aktor wyróżniony został za rolę Biondella w „Poskromieniu złośnicy” Szekspira podczas I Kaliskich Spotkań Teatralnych w 1961 roku. Z kolei rok później został także nagrodzony podczas IV FTPP w Toruniu za rolę Ojca Scholastyka w „Igraszkach z diabłem” Drdy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.

Aktora można było oglądać w takich produkcjach jak:  „Nie lubię poniedziałku”, „Nikodem Dyzma”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Ogniem i mieczem” czy „Szatan z siódmej klasy”, „Noce i dnie”, „07 zgłoś się”, „Alternatywy 4”, „Klan”, „Świat według Kiepskich”, „13 posterunek”, „Na dobre i na złe”.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł Czesław Lasota, aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowy. Związany z teatrami w całej Polsce, m.in: Polskim w Bielsku-Białej, Bałtyckim w Koszalinie, Łódzkiej Estrady, im. W. Horzycy w Toruniu, Polskiego w Bydgoszczy, Ziemi Opolskiej w Opolu, Narodowego, Dramatycznego w Warszawie, Dramatycznego w Elblągu. Aktor wyróżniony został za rolę Biondella w „Poskromieniu złośnicy” Szekspira podczas I Kaliskich Spotkań Teatralnych w 1961 roku, a rok później nagrodzony podczas IV FTPP w Toruniu za rolę Ojca Scholastyka w „Igraszkach z diabłem” Drdy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Spoczywaj w pokoju.poinformował Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: Wikipedia, Facebook, Onet

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała także Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza