Zaskakujące zachowanie Sterczewskiego w Sejmie. Bezlitosna reakcja Terleckiego (wideo)

Wicemarszałek Sejmu – Ryszard Terlecki w trakcie obrad Sejmu zwrócił się do polityka z ramienia Koalicji Obywatelskiej – Franciszka Sterczewskiego, który w pewnym momencie postanowił umieścić zdjęcie małej dziewczynki nieopodal sejmowej mównicy. W tej sytuacji postanowił zaregować wicemarszałek Sejmu – Ryszard Terlecki. Co do popularnego w ostatnim czasie posła Koalicji Obywatelskiej powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości?

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Franciszek Sterczewski to jeden z posłów z ramienia Koalicji Obywatelskiej. O polityku było głośno w ostatnim czasie przede wszystkim za sprawą popularnego nagrania z sierpnia, na którym to został zatrzymany przez funkcjonariuszy pilnujących polskiej granicy z Białorusią. Wówczas to poseł miał mieć zamiar przekazać lekarstwa i jedzenie w reklamówce dla osób koczujących przy granicy. Po tej sytuacji Franciszek Sterczewski zabrał głos za pośrednictwem swojego konta na Facebooku.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Ilu żołnierzy jest potrzebnych, by powstrzymać posła z siatką jedzenia i leków dla głodnych i schorowanych?
Od ponad dwóch tygodni grupa ludzi jest zamknięta w kordonie przez polsko-białoruskie służby. Wbrew temu, co twierdzi propaganda PiS, obóz znajduje się na terenie Polski. Gdyby było inaczej, to Straż Graniczna i Policja otaczające obóz nielegalnie przekroczyły granicę Białorusipisał poseł KO.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Dlatego po prostu mam prawo tam podejść i skontrolować sytuację. Uwięzione osoby nie mają jedzenia i picia. W tym momencie piją wodę ze strumyka. Przynajmniej cztery osoby wymagają natychmiastowej opieki medycznej. Dlatego dziś robiłem wszystko, by dostarczyć im choćby siatkę z jedzeniem i lekarstwami. Prawie się udało. Niestety Straż Graniczna wolała bezprawnie uniemożliwiać mi działanie i bawić się w gonito. Dlaczego to państwo jest silne wobec słabych, a słabe wobec silnych? – napisał po całej sytuacji Franciszek Sterczewski na Facebooku.

Ryszard Terlecki zwrócił się do Franciszka Sterczewskiego w Sejmie

W czwartek w Sejmie trwała debata nad wnioskiem prezydenta o przedłużenie stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią. Głos w dyskusji zabrał między innymi szef MSWiA – Mariusz Kamiński, który w bardzo mocnych słowach odniósł się do polityka Koalicji Obywatelskiej – Franciszka Sterczewskiego, który także zabrał głos w debacie.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Dużo zamieszania wywołało także zdjęcie małej dziewczynki, które pojawiło się na sali sejmowej i zostało postawione niedaleko mównicy. W pewnym momencie postanowił je zabrać poseł Dobromir Sośnierz z Konfederacji. Z relacji wideo stacji TVN24 wynika, że ponownie umieścił je na dawnym miejscu Franciszek Sterczewski. W tej sytuacji wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zwrócił się do polityka w następujący sposób: – zapomniał Pan reklamówkipowiedział wicemarszałek.

 

Źródło: TVN24, Twitter

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza