Zaskakujący sondaż. Gowin w Sejmie w niecodziennym wariancie

Nowy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość i Solidarna Polska). Tuż za nią jest Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Do Sejmu weszła by jeszcze Konfederacja oraz Lewica. Z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe, Porozumienie i Kukiz’15 nie przekroczyły w badaniu progu wyborczego.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Pracownia Social Changes wzięła także pod uwagę wariant, w którym to mogłaby wystartować koalicja Polski 2050 Szymona Hołowni, Porozumienia Jarosława Gowina i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jak wyglądają wyniki obu wariantów?

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

W ostatnim czasie w polskiej polityce działo się naprawdę sporo. Przede wszystkim oczy mediów oraz opinii publicznej zwróciły się w kierunku sytuacji na granicy Polski z Białorusią. Mnóstwo komentarzy powstało także za sprawą roszad w składzie Zjednoczonej Prawicy, z której to ostatecznie odszedł Jarosław Gowin wraz ze swoim Porozumieniem. Z kolei ostatnie dni zdominował temat relacji między Polską a Unią Europejską oraz sprawą dotycząca kopalni w Turowie.

Nowy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce.pl

Nowy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość. Formacja rządząca w tym sondażu otrzymała 38 proc. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Największa frakcja opozycyjna uzyskała 26 proc. Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni z poparciem 14 proc.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Do Sejmu dostałyby się jeszcze tylko dwie formacje: Konfederacja (Ruch Narodowy i KORWiN) oraz Lewica (SLD/Nowa Lewica, Wiosna i Razem). Na Konfederację głos oddałoby 9 proc. respondentów, a na Lewicę – 8 proc.

2 proc. głosów zebrałoby PSL, a 1 proc. – Kukiz’15 oraz Porozumienie.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

W sondażu zadano również hipotetyczne pytanie o ewentualną koalicję PSL, Porozumienia i Polski 2050. Wyniki takiego wariantu są następujące: 36 proc. – Zjednoczona Prawica. 26 proc. – Koalicja Obywatelska. 18 proc. – koalicja Polski 2050, PSL i Porozumienia. 9 proc. – Lewica.
8 proc. – Konfederacja. 2 proc. – Kukiz’15.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1059 osób w dniach od 24 do 27 września 2021 roku.

Źródło: Wprost, wPolityce

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza