Skandaliczne słowa Wałęsy do Cenckiewicza na rozprawie. Jest nagranie (wideo)

Lech Wałęsa oraz historyk Sławomir Cenckiewicz spotkali się niedawno w trakcie rozprawy sądowej, która odbyła się w formie zdalnej. Fragment  nagrania z tej sytuacji został opublikowany w mediach społecznościowych przez portal „dorzeczy.pl”. Słychać na nim szokujące słowa, które do Cenckiewicza skierował były prezydent.

Polecamy także: Jan Tomaszewski wściekły po meczu z Hiszpanią. “To wina Paulo Sousy”

Do sieci trafił fragment nagrania z rozprawy  w III Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Warszawie (odbywała się zdalnie) z 1 czerwca 2021 roku, w której uczestniczył Sławomir Cenckiewicz oraz Lech Wałęsa. W pewnym momencie zdecydowanie nerwy puściły byłemu liderowi Solidarności, który skierował do Cenckiewicza bardzo mocne słowa. Co dokładnie powiedział Lech Wałęsa?

Lech Wałęsa i Sławomir Cenckiewicz w sądzie: Mocne słowa byłej głowy państwa

Portal DoRzeczy.pl upublicznił na YouTube fragment rozprawy w III Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Warszawie z 1 czerwca 2021 roku. Proces w tej sprawie dotyczył naruszenia dóbr osobistych, Lechowi Wałęsie wytoczył go w 2019 roku Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego. Były lider Solidarności zarzucił historykowi, że ten miał brać udział w fałszowaniu dokumentów, które znalazły się w tak zwanej „teczce Kiszczaka”.

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

W nagraniu skupiono się przede wszystkim na wypowiedzi Lecha Wałęsy. Nie wiadomo, co działo się na rozprawie przed mocnymi słowami byłego prezydenta.

– Prędzej czy dzisiaj to udowodnicie, wszystko za (trudny do zrozumienia fragment – red.). Będziesz wisiał za to, za to bezczelne kłamstwo, za to, że mogłeś (ponownie trudny do zrozumienia fragment – red.).

W tej sytuacji reagował między innymi jeden z adwokatów. Po pewnym czasie sąd upomniał byłego prezydenta.

– Jak można wysłuchać takich bredni? Takich oskarżeń? Jak można?! Ja życie postawiłem, żeby wolna Polska była. (…) To się nie mieści w głowie. Jak można coś takiego wymyślić?! – mówił Lech Wałęsa na nagraniu.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

W tej sprawie Sławomir Cenckiewicz wydał oświadczenie.

Ze względu na historyczną rolę Lecha Wałęsy w dziejach Polski, który do dzisiaj pozostaje symbolem polskiego, a nawet i wschodnioeuropejskiego postkomunizmu, uznałem za właściwe przedstawić opinii publicznej wyjątkowy fragment nagrania wideo z rozprawy z 1 czerwca br. jako swoisty znak czasu oraz symbol zła i kłamstwa w życiu publicznym, jakie konsekwentnie od lat siedemdziesiątych aż do teraz reprezentuje Wałęsa. Od teraz jest jednak nie tylko ikoną zakłamania III RP, ale również niebezpiecznym dla wielu osób człowiekiem” – czytamy w jednym z fragmentów.

Źródła: DoRzeczy, Wprost

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Durczok zaatakował dziennikarza TVP. Dostał bezlitosną odpowiedź

ABW zatrzymało Bartosza Kramka. Jaki jest powód?