Michał Rachoń bezlitosny dla Wałęsy. Mocne słowa dziennikarza TVP

Michał Rachoń za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter odniósł się do ostatniego zamieszania wokół byłego prezydenta Polski – Lecha Wałęsy. Co dokładnie napisał popularny dziennikarz Telewizji Polskiej?

29 czerwca (wtorek) media obiegł fragment nagrania z rozprawy w III Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Warszawie (odbywała się zdalnie) z 1 czerwca 2021 roku, w której uczestniczył Sławomir Cenckiewicz oraz Lech Wałęsa. W jej trakcie z ust byłego prezydenta padły bardzo poważne słowa pod adresem historyka. Nagranie było szeroko komentowane w mediach.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Twitter: Michał Rachoń o Lechu Wałęsie

Do sieci trafił fragment nagrania z rozprawy  w III Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Warszawie (odbywała się zdalnie) z 1 czerwca 2021 roku, w której uczestniczył Sławomir Cenckiewicz oraz Lech Wałęsa. W pewnym momencie zdecydowanie nerwy puściły byłemu liderowi Solidarności, który skierował do Cenckiewicza bardzo mocne słowa. W tej sytuacji zaregował jeden z pełnomocników biorący udział w rozprawie. Kolejno uwagę pod adresem Lecha Wałęsy skierował sąd. – Prędzej czy dzisiaj to udowodnicie, wszystko za (trudny do zrozumienia fragment – red.). Będziesz wisiał za to, za to bezczelne kłamstwo, za to, że mogłeś (ponownie trudny do zrozumienia fragment – red.).mówił na opublikowanym w sieci nagraniu były prezydent.

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

Do sprawy odniósł się między innymi Michał Rachoń. Dziennikarz podjął temat słów Lecha Wałęsy najpierw w programie „Jedziemy” na antenie TVP Info. Następnie zamieścił również wpis za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Niby od Bolka już człowiek wszystko słyszał, a i tak robi wrażenie. Szkoda, ze obok Wałęsy nie ma nikogo kto powie mu, że ciagle nie jest za późno żeby stanąć w prawdzie, przeprosić, i poprosić o wybaczenie. – napisał na Twitterze dziennikarz Telewizji Polskiej.

Sławomir Cenckiewicz i Lech Wałęsa w sądzie

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Proces między Sławomirem Cenckiewiczem, a Lechem Wałęsą dotyczy naruszenia dóbr osobistych. Lechowi Wałęsie wytoczył go w 2019 roku Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego. Były lider Solidarności zarzucił historykowi, że ten miał brać udział w fałszowaniu dokumentów, które znalazły się w tak zwanej “teczce Kiszczaka”. Do sieci trafił fragment nagrania z rozprawy. Po jego opublikowaniu oświadczenie wydał Cenckiewicz.

Ze względu na historyczną rolę Lecha Wałęsy w dziejach Polski, który do dzisiaj pozostaje symbolem polskiego, a nawet i wschodnioeuropejskiego postkomunizmu, uznałem za właściwe przedstawić opinii publicznej wyjątkowy fragment nagrania wideo z rozprawy z 1 czerwca br. jako swoisty znak czasu oraz symbol zła i kłamstwa w życiu publicznym, jakie konsekwentnie od lat siedemdziesiątych aż do teraz reprezentuje Wałęsa. Od teraz jest jednak nie tylko ikoną zakłamania III RP, ale również niebezpiecznym dla wielu osób człowiekiem” – czytamy w oświadczeniu.

Źródło: Twitter

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Durczok zaatakował dziennikarza TVP. Dostał bezlitosną odpowiedź

ABW zatrzymało Bartosza Kramka. Jaki jest powód?