To koniec Borysa Budki? Zaskakujące słowa Nitrasa

Borys Budka ma zamiar zrezygnować z funkcji szefa Platformy Obywatelskiej? Takie wiadomości pojawiają się już od pewnego czasu w mediach oraz także w sejmowych kuluarach. Z kolei w poniedziałek na antenie Polsat News na ten temat wypowiedział się Sławomir Nitras. Jego słowa to zapowiedź najbliższych zmian w szeregach Platformy Obywatelskiej?

Platforma Obywatelska i kierowana przez nią Koalicja Obywatelska od pewnego czasu przechodzą kryzys. Notowania sondażowe PO i jej koalicjantów są niskie. W dodatku na politycznym horyzoncie pojawiło się ugrupowanie Szymona Hołowni, które skutecznie osłabiło pozycję PO. Czy w obliczu takiej sytuacji na górze Platformy Obywatelskiej zostaną wprowadzone radykalne zmiany?

Polecamy także: Jan Tomaszewski wściekły po meczu z Hiszpanią. “To wina Paulo Sousy”

Borys Budka ma zamiar zrezygnować z funkcji szefa Platformy Obywatelskiej?

Platforma Obywatelska traci w notowaniach. Od dłuższego już czasu formacja Borysa Budki plasuje się najczęściej na trzecim miejscu w sondażach wyborczych. Z drugiego miejsca PO zrzuciła nowa partia Szymona Hołowni – Polska 2050, która ma w swoich szeregach także byłych polityków PO-KO. W tej sytuacji coraz częściej mówi się o konieczności dokonania zmian na samym szczycie władzy w Platformie Obywatelskiej. W tym kontekście przewijają się przede wszystkim dwa konkretne nazwiska – Rafał Trzaskowski oraz Donald Tusk.

Na temat ewentualnych zmian we władzach PO wypowiedział się Sławomir Nitras. Polityk Platformy Obywatelskiej na antenie Polsat News wypowiedział się na temat Borysa Budki. Jego słowa mogą dawać do myślenia.

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

Przyjmuję do wiadomości pewną zmianę postawy Borysa Budki, która jest dla mnie – delikatnie mówiąc – zaskoczeniem, ale dostrzegam ją. Chyba wydaje się, że Borys Budka nosi się z takim zamiarem rezygnacji i to na nowo otwiera sytuację w Platformie” – mówił polityk.

My najprawdopodobniej w przyszłą sobotę, tak jak jest zwołana Rada Krajowa, rozpoczynamy cały tryb wyborczy w Platformie. Platforma po prostu rozpoczyna swoje wewnętrzne wybory” – zaznaczył Nitras.

Dopytywany, czemu ta gotowość Budki do rezygnacji jest dla niego zaskoczeniem, poseł odpowiedział, że najlepiej pytać o to samego szefa PO.

Nie wiem jakie są plany Borysa Budki, ale umiem czytać między wierszami, widzę, że jego determinacja do tego, żeby dalej pełnić tę funkcję nieco zmalała, a to nowo otwiera dyskusję w Platformie” – powiedział polityk PO.

Źródło: Gazeta Prawna

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Durczok zaatakował dziennikarza TVP. Dostał bezlitosną odpowiedź

ABW zatrzymało Bartosza Kramka. Jaki jest powód?