Wstrząsający incydent na granicy. „Kolejna białoruska prowokacja” (wideo)

Krysys na granicy polsko-białoruskiej: kolejna szokująca sytuacja miała miejsce przy granicy Polski z Białorusią. Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że względem polskich służb miał zostać użyty gaz łzawiący. Polskie służby miały być także oślepiane wiązkami laserowymi oraz światłem stroboskopowym. SG poinformowało także o zniszczeniu tymczasowej zapory granicznej.

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią od dłuższego czasu jest bardzo napięta. Nie brak krytycznych komentarzy na temat działań, które są podejmowane przez białoruskie władze. W związku z krytycznym charakterem sytuacji na miejscu przy granicy polsko-białoruskiej cały czas działają polscy funkcjonariusze Straży Granicznej, polskiej policji oraz także polscy żołnierze. Z tego też powodu w części województw podlaskiego i lubelskiego w pasie przy granicy z Białorusią wprowadzono stan wyjątkowy.

Na bieżąco na temat rozwoju zdarzeń stara się informować polska Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dziś SG poinformowało o 219 próbach nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

Wczoraj odnotowaliśmy 219 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 3 os.(ob.IRQ). Wobec 78 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Pozostałym próbom zapobiegliśmy. Za pomocnictwo zatrzymano 1 ob. Polski – poinformowała Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Krysys na granicy polsko-białoruskiej: gaz łzawiący użyty wobec polskich służb

Polska Straż Graniczna dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o zniszczeniu tymczasowej zapory granicznej.

Polecamy także: Nowy sondaż. Tylko jedna partia ma powody do zadowolenia

W nocy w rejonie m.Czeremcha, żołnierze białoruscy zaczęli niszczyć tymczasową zaporę graniczą. Wyrywali słupki ogrodzeniowe oraz rozrywali concetrinę przy pomocy pojazdu służbowego. Polskie służby były oślepiane wiązkami laserowymi oraz światłem stroboskopowymnapisała Straż Graniczna.

Straż Graniczna poinformowała także, że względem polskich służb miał zostać użyty gaz łzawiący.

Nieopodal ok.100-os.grupa migrantów oczekiwała na możliwość nielegalnego przekroczenia granicy. Białorusini wyposażyli cudzoziemców w gaz łzawiący, który został użyty w kierunku polskich służb. Tej oraz kolejnym próbom nielegalnego przekroczenia gr. polsko-białoruskiej zapobiegliśmynapisała Straż Graniczna.

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

Głos zabrał także Stanisław Żaryn.

Kolejna białoruska prowokacja. W nocy Białorusini wykorzystali pojazd do niszczenia ochrony granicznej, oślepiali Polaków i wyposażyli migrantów w gaz łzawiący. Celowe eskalowanie sytuacji!poinformował Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych.

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne