Kontrowersyjny wpis Trzaskowskiego ws. śmierci bohaterki. Dziennikarz TVP stanowczo zareagował

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował o śmierci Anny Jakubowskiej pseud. „Paulinka”. Kobieta była uczestniczką Powstania Warszawskiego.

Polecamy również: Awantura w TVP. Ogórek do posła PO: „Będzie mnie Pan jeszcze przepraszał” (WIDEO)

Jakubowska walczyła m.in. na Woli, Starym Mieście i Czerniakowie, za co otrzymała Krzyż Walecznych. Anna Jakubowska była również od roku 2018 Honorowym Obywatelem Warszawy. W chwili śmierci miała 95 lat.

Jakubowska w roku 1949 została aresztowana. Powodem miała być jej działalność w Armii Krajowej. Następnie została skazana na 8 lat. Więzienie opuściła w roku 1954. Z kolei w latach 80. działała w podziemiu solidarnościowym.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Wiadomość o śmierci Anny Jakubowskiej przekazał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który za pośrednictwem swojego konta na Twitterze napisał:

Przeżyła wojnę, powstanie, stalinowskie więzienie. Honorowa Obywatelka @warszawa. Bohaterka. Smutne, że w ostatnich miesiącach życia musiała się jeszcze borykać z aparatem obecnej władzy. W wieku 95 lat odeszła Anna Jakubowska „Paulinka”. Będziemy o Pani zawsze pamiętaćnapisał włodarz stolicy.

Rafał Trzaskowski i komentarz Wiktora Świetlika

Wpis Rafała Trzaskowskiego jednak nie wszystkim przypadł do gustu.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Do tego grona można zaliczyć Wiktora Świetlika, któremu najprawdopodobniej nie spodobał się fragment wpisu Rafała Trzaskowskiego, gdzie napisał: – „Smutne, że w ostatnich miesiącach życia musiała się jeszcze borykać z aparatem obecnej władzy”.

– Polityczne żerowanie na śmierci Bohaterki. Równie dobrze można by napisać, że Pani Anna przeżyła Hitlera i Stalina, nie przeżyła Trzaskowskiego – napisał jeden z prowadzących programu „W tyle wizji”.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Włodarz stolicy miał tu najpewniej na uwadze walkę o odszkodowanie, o które walczyła niedługo przed śmiercią Anna Jakubowska. Chodziło o jej pobyt w więzieniu w czasach PRL za rzekomą działalność na rzecz zmiany ustroju w Polsce, mimo że nie angażowała się wtedy politycznie.

Pod koniec zeszłego roku Sąd Okręgowy przyznał kobiecie 9 milionów złotych zadośćuczynienia. Krótko po tym wyrok zaskarżyła stołeczna Prokuratura Okręgowa.

Następnie Prokuratura Krajowa przyznała po analizie, że kwestionowanie odszkodowania jest bezpodstawne, choć dalej wątpliwości pojawiały się co do samej wysokości kwoty.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Jak wynika z przeanalizowanych przez prokuraturę prawomocnych wyroków warszawskich sądów, zasądzone w latach 2017-2021 zadośćuczynienia i odszkodowania za wyroki wieloletniego więzienia czy wyroki śmierci wydawane wobec żołnierzy niepodległościowego podziemia wynosiły od 75 tys. zł do 1 mln zł – wskazał Rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Łukasz Łapczyński.

Źródło: Twitter, TVN24

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)