Beata Szydło nie wytrzymała. Mocno odpowiada na „zalecenia” KE dla Polski

Beata Szydło za pośrednictwem swojego konta na Twitterze odniosła się do zaleceń względem Polski, które wystosowała Komisja Europejska.

Reakcja byłej szefowej rządu Zjednoczonej Prawicy była bardzo bezpośrednia. Co dokładnie napisała aktualna europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości?

Polecamy również: Awantura w TVP. Ogórek do posła PO: „Będzie mnie Pan jeszcze przepraszał” (WIDEO)

Komisja Europejska wydała rekomendacje, których adresatem jest Polska. Mają one dotyczyć czterech obszarów, którymi są: wymiar sprawiedliwości, ramy antykorupcyjne, wolność i pluralizm mediów, instytucjonalne mechanizmy kontroli i równowagi.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

W dość mocnych słowach postanowiła się do nich odnieść Beata Szydło, która w części swojego wpisu podkreśliła, że „niech komisarze nie wychodzą poza swoje kompetencje ściśle określone w Traktatach.

Reakcja byłej premier nie jest raczej zbyt dużym zaskoczeniem. Stosunki między Warszawą a Unią Europejską od dłuższego czasu można ująć mianem mocno napiętych. Szczególnie w ostatnim czasie można było to zobaczyć na przykładzie zamieszania wokół środków z KPO, które do tej pory nie zostały przekazane Polsce.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Kością niezgody jest także kwestia łączenia stanowiska ministra sprawiedliwości z urzędem prokuratora generalnego. Oba wspomniane stanowiska są zajmowane przez Zbigniewa Ziobre.

Beata Szydło i zalecenia od KE

Tak jak to już wspominaliśmy – Unia Europejska wydała rekomendacje, których adresatem jest Polska. Dotyczą one czterech obszarów, którymi są: wymiar sprawiedliwości, ramy antykorupcyjne, wolność i pluralizm mediów, instytucjonalne mechanizmy kontroli i równowagi.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Postawa UE wywołała nerwowe komentarze szczególnie po stronie obozu władzy. Do tej sytuacji odniosła się między innymi była szefowa polskiego rządu – Beata Szydło, która za pośrednictwem swojego konta na Twitterze napisała:

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Komisja Europejska wydała dla Polski szereg „zaleceń”, jak ma wyglądać nasze prawo i system polityczny. Tymczasem, patrząc na to, co wypisuje KE, to raczej Komisji przyda się zalecenie: niech komisarze nie wychodzą poza swoje kompetencje ściśle określone w Traktatachnapisała aktualna europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)