„Za niemiecką butę i arogancję…”. Patryk Jaki eksplodował w PE (wideo)

Europoseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski na forum Unii Europejskiej wypowiedział się na temat wojnie, która w dalszym ciągu trwa na Ukrainie. Polityk wspomniał także o finansowaniu przez zachód Putina.
Polecamy również: Rozłam w partii „Korwin”. Trzech posłów odchodzi

Wojna na Ukrainie trwa już dwa tygodnie. Konflikt rozpoczął się 24 lutego od ataku wojsk Federacji Rosyjskiej. W związku z tym w kierunku Rosji spłynęło wiele głosów sprzeciwu ze względu na podjęte przez władze tego kraju działania.

Spora pomoc napływa także dla walczących o swoje państwo Ukraińców. W działania pomocowe bardzo zaangażowana jest także Polska.
Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

W ciągłym kontakcie z prezydentem Ukrainy – Wołodymyrem Zełenskim, jest polski prezydent Andrzej Duda, który za pośrednictwem mediów społecznościowych w ostatnich dniach głównie odnosi się do wydarzeń mających miejsce na terytorium naszego wschodniego sąsiada.

Jeśli WWP myśli, że burząc domy i zabijając cywilów armia rosyjska złamie wolę i ducha Obrońców Ukrainy, to głęboko się myli. Jak powiedział mi
@ZelenskyyUa każdy zniszczony dom i każda kolejna ofiara zabita rosyjskim pociskiem wzmaga w Obrońcach opór i wolę zeycięstwanapisał w jednym z wpisów Andrzej Duda.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)
Sytuacja na Ukrainie jest także poruszana na forum Unii Europejskiej. To właśnie tam na ten temat głos zabrał polski europoseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski.

Europoseł Patryk Jaki i mocne słowa w PE

Patryk Jaki na forum Unii Europejskiej odniósł się między innymi do wojny, która trwa na Ukrainie oraz także do kwestii finansowania przez zachód Putina.

Polska ostrzegała was, że jeżeli Unia uzależni się od Rosji, ona wykorzysta te pieniądze w złym celu. I zamiast wstrzymać deale z Putinem, mściliście się na Polsce! Policzyłem. 41 debat i rezolucji uderzających w Polskę w tej kadencji Za co? M.in. za nieprzyjmowanie uchodźcówwyliczał polityk Solidarnej Polski.
Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

W trakcie wypowiedzi polityka mocne słowa padły także pod adresem Niemiec.

 – Za niemiecką butę i arogancję Europa już dwa razy płaciła wojnami. Nie możemy na to pozwolić trzeci raz – powiedział polityk w trakcie swojego wystąpienia.

Pełne przemówienie Patryka Jakiego zamieszczamy poniżej.

Źródło: Wprost

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)