Bodnar obawia się wyroku TK. Mocna riposta Zaradkiewicza

Kamil Zaradkiewicz – polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do wpisu Adama Bodnara na Twitterze. Rzecznik Praw Obywatelskich odniósł się do artykułu prasowego opublikowanego na stronie Onetu. Dotyczył on sprawy stosowania prawa Unii Europejskiej w Polsce, co jest aktualnie rozpatrywane przez krajowy Trybunał Konstytucyjny.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Trybunał Konstytucyjny rozpatrywał wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, dotyczącego ustalenia zależności polskiego prawa konstytucyjnego i prawa unijnego. Dziś na ten temat za pośrednictwem mediów społecznościowych głos zabrali Adam Bodnar oraz także Kamil Zaradkiewicz.

Kamil Zaradkiewicz odpowiada Adamowi Bodnarowi

We wtorek jednym z głównych tematów w mediach stał się wątek rozprawy Trybunału Konstytucyjnego, który rozpatrywał wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącego ustalenia zależności polskiego prawa konstytucyjnego i prawa unijnego. Na ten temat krótko za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się Rzecznik Praw Obywatelskich – Adam Bodnar, który jednocześnie udostępnił artykuł na ten temat opublikowany przez portal Onet. Rzecznik w słowach komentarza przyznał, że „tytuł artykułu trafnie oddaje czego dotyczyć będzie dzisiejsza rozprawa przed TK”.

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

Niestety tytuł artykułu trafnie oddaje czego dotyczyć będzie dzisiejsza rozprawa przed TK. 5 sędziów może unieważnić to, za czym głosował cały Naród w referendumnapisał za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter Adam Bodnar.

Na wpis Bodnara prędko zaregował Kamil Zaradkiewicz – polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych.

Naród w referendum uznał, że Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej (art. 8 ust. 1). Żaden akt prawny tej normy nie uchylił. – odpowiedział Kamil Zaradkiewicz.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Z kolei w przywołanym artykule portalu Onet napisano na temat wniosku szefa rządu między innymi:

Cel wniosku premiera jest oczywisty – szef rządu chce, by TK orzekł o prymacie polskiej konstytucji po to, by chronić sędziów powołanych za czasów „dobrej zmiany”. Dokładnie, by wyłączyć ich spod wyroków unijnego Trybunału Sprawiedliwości, który od kilku lat konsekwentnie wskazuje, że reformy wdrażane przez PiS były i są niezgodne z prawem unijnym, którego Polska musi przestrzegać. Nasze państwo zobowiązało się do tego, podpisując dwa kluczowe unijne traktaty, Traktat o UE oraz Traktat o Funkcjonowaniu UEnapisał portal Onet.

Źródło: Gazeta Prawna, Onet, Twitter

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie