Kaczyński zapytany o relacje z Węgrami. Jasna odpowiedź prezesa PiS

Jarosław Kaczyński w jednym z ostatnich wywiadów wypowiedział się na temat Węgier w kontekście bieżącej sytuacji na Ukrainie.

Polecamy również: Tusk odwiedził rolnika. Nagle padły zaskakujące słowa (wideo)

W ostatnim czasie pod adresem Victora Orbana i jego kraju pada wiele zarzutów. Główne z nich dotyczą przede wszystkim tego, że w niewystarczającym stopniu Węgry i Orban wspiera Ukrainę, która ponad miesiąc temu została zaatakowana przez wojska Federacji Rosyjskiej.

Wojna na Ukrainie trwa już ponad miesiąc. Atak sił Federacji Rosyjskiej rozpoczął się rano 24 lutego. Od tego czasu Ukraińcy stawiają bardzo twardy opór względem atakujących sił rosyjskich. W sytuacji wojny wsparcie dla Ukrainy napływa z wielu stron świata.

Polecamy także: Prezydent przekazał bardzo smutną wiadomość. „Niech spoczywa w Pokoju”

Jednym z najbardziej zaangażowanych krajów w pomoc dla Ukrainy jest Polska, która stała się dla Ukraińców jednym z głównych kierunków szukania bezpieczeństwa przed trwającą wojną.

Inne stanowisko od polskich władz względem sytuacji na Ukrainie mają Węgrzy. Na ten temat pytany był w wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Wicepremier nie krył, że postawa Węgier napotyka ze strony polskich władz na krytyczne spojrzenie. Mimo wszystko Kaczyński zwrócił w tej sprawie uwagę na uwarunkowania gospodarcze mające miejsce na Węgrzech.

Jarosław Kaczyński o Węgrzech w kontekście Ukrainy

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika „Sieci” wypowiedział się na temat Węgier w kontekście bieżącej sytuacji na Ukrainie.

Polecamy również: Prezydent mocno odpowiada na pogróżki Rosjan. Tych słów nikt się nie spodziewał (wideo)

W ostatnim czasie pod adresem Victora Orbana i jego kraju pada wiele zarzutów. Jednym z nich jest to, że w niewystarczającym stopniu wspierają Ukrainę, która już od ponad miesiąca walczy i stawia opór względem atakujących sił wroga.

Spójrzmy na to chłodno. Wszystkie sankcje dotychczas zaproponowane Węgry poparły, potępiły agresję rosyjską. Sprzeciwiają się zakazowi importu ropy z Rosji, ale taka sama jest niestety postawa Niemiec i kilku innych ważnych państw Unii. Zdajemy sobie sprawę z innych uwarunkowań gospodarki węgierskiej niż te występujące w Polscemówił Jarosław Kaczyński.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

To przede wszystkim głębokie uzależnienie od Rosji w wielu wymiarach, które dokonało się za czasów postkomunistycznego premiera Ferenca Gyurcsány’ego. Wiemy, że trudno to przeciąć. Wiemy, że Węgry mają inna historię, inaczej zatem patrzą na pewne sprawy. Jest też duża mniejszość węgierska na Ukrainie – mówił polityk.

Patrzymy na postawę Węgier krytycznie, liczymy na większe ich zaangażowanie. Nie oznacza to jednak, że mamy przestać współpracować w sferach, które są możliwepowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)