Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana polska aktorka

Nie żyje Jolanta Lothe – znana polska aktorka, która wystąpiła w takich znanych i lubianych przez Polaków produkcjach jak „Rejs”, „Potop”, „Brunet wieczorową porą”, „Nie ma róży bez ognia” i także „Daleko od szosy”.

W ostatnim czasie widzowie mogli podziwiać aktorkę w bardzo popularnym serialu Telewizji Polskiej „Barwy Szczęścia”.

Polecamy także: Prezydent przekazał bardzo smutną wiadomość. „Niech spoczywa w Pokoju”

O śmierci artystki poinformował Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jolanta Lothe przyszła na świat 19 kwietnia 1942 roku w Wilnie. Jej matką była Wanda Stanisławska-Lothe, która także była aktorką.

Jej ojciec zginął w trakcie II wojny światowej. Po zakończeniu wojny wraz z matką i babką zamieszkała w Gdańsku. W wieku siedmiu lat wystąpiła po raz pierwszy na scenie gdańskiego Teatru Wybrzeże jako córka Jane Graham.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Jolanta Lothe występowała na scenie takich teatrów jak Teatr Syrena, Teatr Klasyczny, Teatr Studio oraz także na scenie Teatru Narodowego. Od 1985 do 2018 roku prowadziła wraz z Piotrem Lechmannem eksperymentalny Videoteatr „Poza”.

Nie żyje Jolanta Lothe

Jolanta Lothe w trakcie swojej kariery aktorskiej wystąpiła w wielu filmach i seriach. Wśród tej pierwszej kategorii można wyróżnić między innymi „Rejs”, „Potop” i „Bruneta wieczorową porą”.

Lothe pojawiła się również  w dobrze znanych serialach.  Mow tu między innymi o „Doktor Ewa”, „Daleko od szosy”, „Polskie drogi”, „07 zgłoś się”, „Prawo Agaty” oraz „Barwy Szczęścia”.

O śmierci aktorki poinformował Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polecamy również: Prezydent mocno odpowiada na pogróżki Rosjan. Tych słów nikt się nie spodziewał (wideo)

Nie żyje Jolanta Lothe, aktorka Teatru im. Osterwy w Lublinie oraz teatrów warszawskich: Syreny, Klasycznego, Narodowego, Małego i Studio. Od 1989 roku prowadziła wraz mężem Lothe Lachman VideoTeatr Poza, znajdując dla niego siedzibę w Pałacyku Szustra w Warszawie. Spektakl tego teatru otrzymał Fringe First na Festiwalu Fringe w Edynburgupoinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Na ekranie widzowie mogli zobaczyć aktorkę w filmach: „Polowanie na muchy”, „Potop”, „Brunet wieczorową porą”, czy „Tylko umarły odpowie”. W niezapomnianym obrazie  Marka Piwowskiego, „Rejs”, zagrała ze swoją mamą, niezwykłą Wandą Stanisławską-Lothe. Grała w serialach: „Doktor Ewa”, czy „Polskie drogi”, gdzie wcieliła się w postać Urszuli Kurasiowej, za którą to rolę otrzymała nagrodę Przewodniczącego ds. Radia i Telewizjiczytamy.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Ostatnio zyskała sympatię widzów grając sympatyczną, acz zdecydowaną Babcię w „Barwach szczęścia”. Za swoje osiągniecia zawodowe została uhonorowana Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Odeszła znakomita aktorka, pełna energii, miłości do sztuki, teatru i ludzi, ciepła, serdeczna, życzliwa, z wielkim poczuciem humoru Koleżanka. Żegnaj, Jolu…czytamy na końcu wpisu.

Źródło: Facebook, Wikipedia

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)