Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Polski minister sportu – Kamil Bortniczuk w czwartek przebywał z wizytą w Wielkiej Brytanii, gdzie spotkał się z podsekretarzem stanu ds. sportu i turystyki – Nigelem Huddlestonem.

Polecamy również: Prezydent mocno odpowiada na pogróżki Rosjan. Tych słów nikt się nie spodziewał (wideo)

Następnie polski minister udał się do Glasgow, gdzie polska reprezentacja w piłce nożnej w ramach spotkania towarzyskiego zmierzyła się z reprezentacją Szkocji.

Kamil Bortniczuk jest zwolennikiem tego, aby odłączyć rosyjski sport. Chodzi przede wszystkim o to, aby Władimir Putin oraz także przywódca Białorusi Aleksander Łukaszenka nie mogli wykorzystywać sportu do legitymowania swoich dotychczasowych działań.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Z ministrem Huddlestonem współpracowało nam się bardzo dobrze w ostatnich tygodniach, gdy walczymy o to, żeby odłączyć rosyjski sport, żeby odłączyć Putinowi i (prezydentowi Białorusi Alaksandrowi) Łukaszence możliwość wykorzystywania sportu do legitymizowania tych zbrodniczych działań, które wspólnie prowadzą na Ukrainiemówił Kamil Bortniczuk w rozmowie z dziennikarzami.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

Mój brytyjski odpowiednik był zawsze jastrzębiem w tej kwestii i nie trzeba go było namawiać do tego, by obejmować rosyjski sport najdalej idącymi sankcjamipowiedział polskim dziennikarzom w Londynie minister Bortniczuk.

Kamil Bortniczuk i odłączenie rosyjskiego sportu

Minister Kamil Bortniczuk przyznał, że będzie namawiać Huddlestona do tego, aby doszło do utworzenia bardzo szerokiej koalicji ministrów sportu, która będzie domagać się całkowitego wykluczenia Rosjan.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

To spotkanie daje możliwość, aby przedyskutować to, co będziemy robić w następnych krokach. Będę namawiać Huddlestona, byśmy zbudowali bardzo szeroką koalicję ministrów sportu wolnego świata, która będzie się domagała od światowych federacji, na czele z MKOl-em, zupełnego wykluczenia Rosjandodał.

Warto przypomnieć, że w wyniku decyzji FIFA nie odbył się mecz w ramach baraży do Mistrzostw Świata między Polską a Rosją.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

W tej sytuacji podopieczni Czesława Michniewicza z automatu awansowali do finału baraży, gdzie zmierzą się z reprezentacją Szwecji, z którą mieli już okazję się mierzyć w trakcie ubiegłorocznych Mistrzostw Europy.

Źródło: TVP

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)