Prezydent przekazał bardzo smutną wiadomość. „Niech spoczywa w Pokoju”

Prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował o śmierci Madeleine Albright – amerykańska dyplomatka i polityk czeskiego pochodzenia.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Wykonywała obowiązki Sekretarza stanu Stanów Zjednoczonych od 23 stycznia 1997 do 20 stycznia 2001 roku. Albright była pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Madeleine Albright była córką czechosłowackiego dyplomaty Josefa Korbela i Anny Spiegel. Jej rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Od 1978 do 1981 Albright była członkiem Narodowej Rady Bezpieczeństwa, gdzie jako pracowniczka Białego Domu odpowiedzialna była za politykę zagraniczną.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

Przed objęciem stanowiska sekretarza stanu, Albright wykonywała obowiązki wynikające z funkcji członka gabinetu prezydenta Billa Clintona.

Do wiadomości o śmierci Madeleine Albright odniósł się także szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki. Polski premier za pośrednictwem mediów społecznościowych napisał, że jest głęboko poruszony wiadomością o odejściu Madeleine Albright. Szef rządu podkreślił także, że była sekretarz stanu USA była stałą przyjaciółką naszego regionu.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Jestem głęboko poruszony odejściem Madeleine Albright. Sama mając środkowoeuropejskie korzenie, pozostała stałą przyjaciółką naszego regionu. Przywitała Polskę w NATO, czego nie sposób przecenić”napisał w środę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Prezydent Andrzej Duda o śmierci Madeleine Albright

Wpis na temat śmierci Madeleine Albright za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował prezydent Andrzej Duda.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Madeleine Albright należała do grona architektów jednej z najodważniejszych decyzji w historii NATO. Także dzięki Niej Sojusz otworzył się na państwa zza żelaznej kurtyny. Polacy zawsze będą pamiętali o Jej zasługach dla naszego bezpieczeństwa. Niech spoczywa w Pokoju. RIPnapisał Andrzej Duda za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Madeleine Albright w roku 2009 została odznaczona Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Z kolei w roku 2012 Prezydenckim Medalem Wolności. Albright zmarła na raka 23 marca.

 

Źródło: Twitter, Wikipedia

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)