Prezydent mocno odpowiada na pogróżki Rosjan. Tych słów nikt się nie spodziewał (wideo)

Prezydent Andrzej Duda w trakcie konferencji w Brukseli otrzymał pytanie dotyczące możliwości rozszerzenia rosyjskiej inwazji np. na Polskę.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Prezydent odpowiadając na to pytanie użył początku pewnego dobrze znanego w naszym kraju powiedzenia, co bardzo szybko stało się hitem w mediach oraz także internecie.

Wojna na Ukrainie trwa już od ponad miesiąca. Działania wojenne na terytorium naszego wschodniego sąsiada rozpoczęły się 24 lutego za sprawą ataku wojsk Federacji Rosyjskiej.

Od tego czasu Ukraińcy stawiają bardzo twardy opór względem atakujących sił wroga. W związku z tym pojawia się coraz więcej pytań dotyczących tego, czy agresywna polityka Moskwy zatrzyma się tylko na Ukrainie.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

Ta wojna nie może zostać przez Rosję wygrana, bo to oznacza niebezpieczeństwo dla wschodniej flanki Sojuszu, a w efekcie całego NATO. Trzeba prowadzić dyplomację, ale i stosować twarde środki przywołujące Rosję do porządkumówił Andrzej Duda w trakcie konferencji w Brukseli.

Prezydent Andrzej Duda: „Nie strasz, nie strasz”

W trakcie konferencji w Brukseli Andrzej Duda otrzymał pytanie dotyczące pogróżek ze strony Rosji.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Panie prezydencie, właściwie Pan częściowo odpowiedział na moje pytanie, bo chciałam Pana zapytać o komentarz do ostatnich wypowiedzi rosyjskich coraz częstszych, że można otworzyć korytarz do Kaliningradu, czyli takich jasnych pogróżek już bezpośrednio artykułowanych jeżeli chodzi o Polskę, czy ten temat był jakoś komentowany na temat tego, że Rosja coraz bardziej daje do zrozumienia, że na Ukrainie nie zamierza poprzestaćpytała dziennikarka.

Nie będzie to może bardzo polityczne, ale jest takie powiedzenie w Polsce: „nie strasz, nie strasz…” – odparł Duda. – Jesteśmy narodem, który chce żyć w pokoju, który nikogo nie atakował – zwłaszcza na przestrzeni ostatniego stulecia. To my byliśmy atakowanipodkreślił.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Wyrwaliśmy się zza Żelaznej Kurtyny, odzyskaliśmy pełną suwerenność, niepodległość i wolność gospodarczą, (…) by być obywatelami świata. Jako naród dążymy, aby było tak dalej. Nie jesteśmy agresywni, nikogo nie chcemy atakować, ale – tu prezydent zrobił długą pauzę – oczywiście musimy się przygotować na wypadek, gdyby ktoś nas zaatakowałpowiedział Duda.

Nagranie poniżej.

Źródło: Rzeczpospolita, YouTube

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)