Wielki powrót do PiS. Zjednoczona Prawica umacnia się w Sejmie

W środę prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński ogłosił w środę, że do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości powróciła poseł Małgorzata Janowska.

Polecamy także: Aktor Jerzy Janeczek nie żyje. Szokująca przyczyna śmierci artysty

W ten sposób Zjednoczona Prawica będzie miała na ten moment 232 posłów. Z kolei poseł Janowska wstąpi do Partii Republikańskiej, która jest częścią klubu parlamentarnego PiS. Swój powrót oficjalnie ogłosiła także sama Jankowska, która na ten temat opublikowała wpis za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz zabrała głos w trakcie spotkania z mediami.

Jarosław Kaczyński i Małgorzata Janowska – powrót posłanki

Pod koniec czerwca posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili, że opuszczają klub Prawa i Sprawiedliwości i powołują w Sejmie koło Wybór Polska. Po ich odejściu klub PiS liczył 229 osób. Następnie na początku lipca do klubu Prawa i Sprawiedliwości powrócił Lech Kołakowski, lecz już jako przedstawiciel Partii Republikańskiej, co dało PiS 230 posłów. Kolejno powrót ogłosił także Arkadiusz Czartoryski, lecz również jako członek partii kierowanej przez Adama Bielana. Aktualnie podobną ścieżkę obrała sobie poseł Małgorzata Janowska.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Z informacji, które podał sam prezes Prawa i Sprawiedliwości wynika, że kością niezgody była kwestia spraw energetyki, a dokładniej Bełchatowa i przyszłości tego miasta.

Poróżnił nas stosunek do pewnych spraw odnoszących się do energetyki, Bełchatowa, przyszłości tego miasta. Ale doszliśmy tutaj do porozumienia, bardzo konkretnego, uczestniczył w tym także pan premier i są wszelkie podstawy do tego, żeby ta nasza jedność, która przez długi czas trwała, została odnowionapoinformował Kaczyński.

Po Jarosławie Kaczyńskim głos zabrała poseł Janowska.

W tej chwili te rozmowy się odbyły. Mamy wspólny cel: walczyć o bezpieczeństwo energetyczne. W najbliższym czasie zostanie przedstawiony program przygotowany dla Bełchatowa, który przedstawi premier Mateusz Morawiecki. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie faktycznie dobrze wyglądać – powiedziała poseł.

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

Głos zabrał także szef Partii Republikańskiej – Adam Bielan.

Bardzo cieszę się z powrotu pani poseł do klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz z tego, że wstępuje w szeregi Partii Republikańskiej. Powrót do klubu jest bardzo ważny. W najbliższym czasie czekają nas ważne głosowania dotyczące Polskiego Ładu. Dzięki powrotowi pani poseł perspektywy na te głosowania są dla nas znacznie bardziej optymistyczn – powiedział Bielan.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Jankowska na Twitterze o powrocie

Wróciłam do Zjednoczonej Prawicy. Długie analizy i rozmowy z Prezesem J. Kaczyńskim, Premierem @MorawieckiM i @AdamBielan zaowocowały kompromisem. Powstanie racjonalny plan dla Bełchatowa i regionu. To najważniejsze. Bierzemy się do pracy. Nie ma czasu do stracenianapisała posłanka na Twitterze.

Źródło: Twitter, WP

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie