Lubnauer zachwala Tuska. Bezlitosna riposta dziennikarza TVP

Dziennikarz TVP – Jarosław Olechowski odpowiedział na wpis polityk z ramienia Koalicji Obywatelskiej – Katarzyny Lubnauer. Olechowski odniósł się do wpisu posłanki, który dotyczył słów Donalda Tuska na temat nowoczesnej edukacji. W odpowiedzi dziennikarz zwrócił także uwagę na inny aspekt.

Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora

Donald Tusk na początku bieżącego miesiąca powrócił do krajowej polityki. Decyzja byłego przewodniczącego Rady Europejskiej została w zdecydowanej większości odebrana bardzo pozytywnie w szeregach Platformy Obywatelskiej, która od dawna wzmagała się z poważnymi problemami na wielu płaszczyznach. Czy Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma zyska jeszcze więcej dzięki objęciu sterów w PO przez Donalda Tuska?

Jarosław Olechowski z TVP odpowiada Katarzynie Lubnauer z KO

Donald Tusk wziął udział w Radzie Krajowej partii Nowoczesna, która jest jedną z formacji politycznych wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej. W jej trakcie były przewodniczący Rady Europejskiej odniósł się do wielu spraw. Jednym z nich był wątek dotyczący Prawa i Sprawiedliwości.

Tylko zjednoczeni, nie mówię tu tylko o Koalicji Obywatelskiej – bardzo dobrym projekcie – tylko o szerokim obozie politycznym; także z ludźmi, z organizacjami pozarządowymi i ruchami społecznymi będziemy wstanie położyć kres temu zbiorowemu, zorganizowanemu łajdactwupowiedział Tusk na posiedzeniu Rady Krajowej Nowoczesnej odnosząc się do rządów PiS.

Dziękuję za to, że od długiego czasu budujecie z nami taką opozycję, która będzie w stanie pokonać to złozwrócił się do polityków Nowoczesnej.

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

Były premier wypowiedział się także na temat edukacji.

Świat pędzi do przodu i to w sposób zupełnie niekontrolowalny przez poszczególnego człowieka (…) Nowoczesna, dobra edukacja jest warunkiem przetrwania i zwycięstwa w tej najważniejszej bitwie o przyszłośćmówił lider PO.

Minister Czarnek nie bawi się w dyplomację i dlatego jest w edukacji, a nie w MSZ. Został posłany na szczególnie ciężki odcinek frontucytuje Tusk.

Można się śmiać (…), ale to są bardzo poważne słowa. Oni naprawdę są na froncie w polskiej szkoledodał Tusk.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

Do słów Donalda Tuska za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosła się Katarzyna Lubnauer.

Zachwyciło mnie przesłanie Donalda Tuska na Radzie Krajowej Nowoczesnej o tym, że najważniejsza jest nowoczesna edukacjanapisała na Twitterze Katarzyna Lubnauer.

Na jej słowa odpowiedział dziennikarz Telewizji Polskiej – Jarosław Olechowski, który zwrócił między innymi uwagę na najwyższe stanowiska w PO.

A to Panią zachwyca? Żadnej kobiety. I kolejny mężczyzna wybrany na szefa klubu Koalicji Obywatelskiej. Dlaczego nie przeforsowała Pani kobiety na to stanowisko?napisał dziennikarz.

Źródło: Twitter, Polsat News

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle również zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)