Legenda polskiego kina i gwiazda serialu TVP nie żyje

Jedna z gwiazd serialu Ranczo emitowanego na antenie TVP – Eugenia Herman nie żyje. O śmierci artystki poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Eugenia Herman w chwili śmierci miała 91 lat.

Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora

W ostatnich latach największą popularność przyniosła jej rola ciotki braci Koziołów w hitowym serialu Telewizji Polskiej – Ranczo. Pojawiła się również w serialu „Rodzina zastępcza”, gdzie odegrała postać sekretarki Jacka (Piotr Fronczewski).  Przez wiele lat Eugenia Herman występowała w teatrze. Aktorka zmarła w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie.

Eugenia Herman nie żyje

Związek Artystów Scen Polskich podał bardzo przykrą wiadomość. Nie żyje Eugenia Herman. Aktorka w ostatnich latach dała się poznać szerokiej publiczności za sprawą roli w serialu Ranczo. Na planie wspomnianej produkcji odegrała postać ciotki braci Koziołów (w obie rolę wcielił się Cezary Żak). Kariera aktorki rozpoczęła się jednak o wiele wcześniej.

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

Eugenia Herman była jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Urodziła się 6 października 1929 r. w Łodzi i właśnie tam ukończyła łódzką filmówkę. Na dużym ekranie Eugenia Herman zadebiutowała w 1956 roku w „Nikodemie Dyzmie” Jana Rybkowskiego jako sekretarka tytułowego bohatera. W trakcie swojej kariery występowała w wielu filmach i serialach takich jak: „Królowa Bona”, „W labiryncie”, „Matki, żony i kochanki”, „Egzamin z życia” czy „Samo życie”. Pojawiła się również w paru odcinkach „Rancza” i „07 zgłoś się”.

O śmierci artystki poinformował Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z wielkim smutkiem żegnamy Eugenię Herman, aktorkę teatralną, telewizyjną, filmową i radiową,  absolwentkę PWST w Łodzi, aktorkę łódzkiego Teatru Nowego, na deskach którego zadebiutowała w 1951 roku rolą Bregel w „Poemacie pedagogicznym” Antoniego Makarenki w reżyserii Kazimierza Dejmka, oraz Teatru Polskiego w Warszawie a gościnnie Narodowego. Wykładowczynię na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, w Studiu Aktorskim przy Teatrze Żydowskim oraz w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawiepoinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

Zagrała dziesiątki ról w teatrze i filmie. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1956 roku w „Nikodemie Dyzmie” w reżyserii Jana Rybkowskiego. Była laureatką nagrody za rolę drugoplanową Księżnej Yorku w „Ryszardzie III” Szekspira w Teatrze Polskim w Warszawie (Kalisz – XXXIV KST), artystką wyróżnioną złotym Krzyżem Zasługi, odznaką Zasłużony Działacz Kultury oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Niespełna dwa lata temu uroczyście świętowaliśmy jej dziewięćdziesiąte urodziny. Była pogodna i pełna energii. Odeszła artystka, pedagog, piękna, elegancka kobieta z klasąnapisano.

Źródło: TVP

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle również zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)