Nieoficjalnie: „Prezes zmienił zdanie”. Powód Kaczyńskiego ma być szczególny

Z ustaleń portalu Wirtualna Polska wynika, że Jarosław Kaczyński ma zostać dłużej w rządzie. Powodem takiej decyzji ma być sytuacja na granicy Polski z Białorusią, która od dłuższego czasu jest bardzo napięta. Swoje doniesienia „WP” opiera na informacjach otrzymanych od swoich źródeł z Nowogrodzkiej i podkreśla, że są one nieoficjalne.

Polecamy także: Błachowicz zabrał głos. Zwrócił się do polskich służb na granicy (wideo)

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest od dłuższego czasu bardzo napięta. W związku z tym podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego w pasie przy granicy z Białorusią. Na temat wydarzeń na naszej wschodniej granicy na bieżąco informują media, które opierają się między innymi na komunikatach wydawanych przez polską Straż Graniczną.

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

W takim stanie rzeczy Jarosław Kaczyński miał podjąć decyzję o tym, aby przedłużyć swoją obecność w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Według informatorów Wirtualnej Polski prezes Prawa i Sprawiedliwości ma także codziennie dostawać na biurko aktualne raporty dotyczące sytuacji na granicy. Dodatkowo codziennie ma się nagradzać z szefami MON i MSWiA, a także premierem Mateuszem Morawieckim.

Jarosław Kaczyński ma zostać dłużej w rządzie

Wirtualna Polska poinformowała nieoficjalnie, że prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński ma na dłużej zostać w szeregach rządu. Swoje doniesienia portal ma opierać na informacjach od swoich źródeł z Nowogrodzkiej.

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

Prezes zmienił zdanie w kwestii odejścia z rządu. Priorytetem jest teraz obrona granic kraju i rozwiązanie problemu migrantów. Termin definitywnego powrotu na Nowogrodzką został przesunięty. Nie będzie to początek roku, ale koniec stycznia lub luty. Wszystko zależy od rozwiązania sporu na granicy z Białorusiąmówi informator Wirtualnej Polski z otoczenia kierownictwa partii.

Dodał także, że, Kaczyński „jako główny cel na zakończenie pracy w rządzie postawił sobie zapewnienie bezpieczeństwa Polsce na wschodniej granicy naszego kraju„. – Odejście prezesa Kaczyńskiego z rządu w trakcie trwającego kryzysu na granicy byłoby źle odebrane przez wyborców PiS i opinię publicznądodaje źródło wp.

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

Według informatorów Wirtualnej Polski prezes Prawa i Sprawiedliwości ma codziennie dostawać na biurko aktualne raporty dotyczące sytuacji na granicy. Dodatkowo codziennie ma się nagradzać z szefami MON i MSWiA, a także premierem Mateuszem Morawieckim.

Źródło: Wirtualna Polska

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne