Tusk przyjechał do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)

Donald Tusk odwiedził w środę woj. kujawsko-pomorskie, gdzie w Nakle nad Notecią spotkał się z samorządowcami, a później mieszkańcami tego miasta. W pewnym momencie do mikrofonu doszedł mężczyzna, który zadał kilka mocnych pytań skierowanych do byłego szefa polskiego rządu. Co na te niełatwe pytania odparł aktualny szef Platformy Obywatelskiej?

Polecamy także: Zaskakujący sondaż wyborczy. Złe wieści dla Hołowni

Donald Tusk po siedmiu latach postanowił wrócić do polskiej polityki. Na ten ruch ze strony byłego przewodniczącego Rady Europejskiej czekało wielu działaczy oraz sympatyków Platformy Obywatelskiej. Już teraz po najnowszych sondażach wyborczych widać wzrost na korzyść Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Mimo wszystko, czy powrót Tuska oznacza możliwości dla PO/KO na zdobycie władzy w kraju?

Donald Tusk w Nakle

Donald Tusk na początku lipca oficjalnie powrócił do krajowej polityki. Na ten ruch ze strony byłego premiera czekało z pewnością wiele osób związanych z Platformą Obywatelską. Od samego początku były przewodniczący Rady Europejskiej stawia na bardzo wysoką aktywność w przestrzeni publicznej. Głośno było na temat wizyt Tuska w Szczecinie oraz także w Gdańsku. Z kolei w ostatnią środę Donald Tusk odwiedził woj. kujawsko-pomorskie, gdzie w Nakle nad Notecią spotkał się z samorządowcami, a później mieszkańcami tego miasta.

W trakcie wizyty można było zadawać pytania do byłego szefa rządu. Jedno z nich zadał mężczyzna, którego ton wskazywał, że trudno go zaliczyć do sympatyków byłego premiera. Mężczyzna zwrócił uwagę, że Donald Tusk wiele razy mówi na temat Prawa i Sprawiedliwości w negatywnym tonie. Mężczyzna pytał szefa Platformy Obywatelskiej o więcej konkretów i o to, co by chciał teraz osiągnąć. Pytający przypomniał fakt, iż Tusk rządził już w Polsce. Padł także wątek afer za jego rządów i wieku emerytalnego.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Pan tylko mówi: PiS i PiS. Tyle lat pan rządził w Polsce, na nic pieniędzy nie było. Była afera za aferą. Jest pan za podniesieniem wieku do 70 lat? Jest pan za tym? Niech pan odpowiepytał jeden z obecnych na sali mężczyzn.

Absolutnie respektuję pańskie pytanie. Uważam, że popełniłem błąd jako premier, proponując to rozwiązanie (podwyższenie wieku emerytalnego — red.) niezależnie od tego, czy ludzie chcieli, czy nieodpowiedział Tusk.

Mieliśmy wtedy dylemat: czy idziemy na emeryturę wcześniej, ze świadomością, że będą coraz mniej warte, czy pracujemy dłużej, ale dostaniemy większą emeryturę. Mój błąd polegał na tym, że nie powinienem tego narzucać. Trzeba było więcej czasu poświęcać na tłumaczenie, a potem pozostawić ludziom decyzjędodał lider PO.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Jeśli mówimy o aferach, to nie mam startu do ekipy, która teraz rządzi, jestem kompletnym amatorem. Niech pan nie opowiada głupot, ma pan oczy? Nikt w historii Polski nie zbudował tylu dróg, mostów, budynków użyteczności publicznej czy sieci szpitalipowiedział Tusk.

Jest 2015 r. PiS mówi: wszystko jest w ruinie. Miesiąc później wygrali wybory i rozdali największe pieniądze w historii na potrzeby socjalne. Skąd się te pieniądze wzięły? — pytał.—Niech się pan zastanowi, ile lat musieliśmy wszyscy pracować w czasie moich rządów, żeby ktoś przyszedł i to rozdałmówił.

Pan też powinien się modlić, żeby ktoś przyszedł i znowu było tak, aby było z czego wydawać te pieniądze. Pan myśli, że ja to z chciwości sobie coś wziąłem? Ja bym mógł dawać ludziom pieniądze i wygrywać wybory przez następne 100 latdodał lider PO.

Źródło: YouTube, Onet

Polecamy również:

Widzowie TVP także pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona także w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT