Jakubiak nie wytrzymał. Mocno zaregował na słowa Tuska (wideo)

Marek Jakubiak za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do słów szefa Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska, które padły w jego rozmowie z Wirtualną Polską.

Polecamy także: Gwiazda TVP przerwała milczenie. Padły mocne słowa o sytuacji na granicy

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest od dłuższego czasu bardzo napięta. W związku z tym podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego w pasie przy granicy z Białorusią. Na temat wydarzeń na naszej wschodniej granicy na bieżąco informują media, które opierają się między innymi na komunikatach wydawanych przez polską Straż Graniczną.

Sprawa kryzysu na granicy polsko-białoruskiej jest tematem nie tylko poruszanym w Polsce. W ostatnich dniach głośno było na temat rozmów kanclerz Niemiec Angeli Merkel z Aleksandrem Łukaszenką. W związku z tym polskie władze postanowiły zdecydowanie zaregować i dać do zrozumienia, że żadne ustalenia, które mogłyby dotyczyć Polski, nie mogą być uzgadniane bez naszego kraju.

Podkreśliłem, że żadne ustalenia, które mogłyby dotyczyć Polski, nie mogą być uzgadniane bez naszego udziału. Nic o nas bez nas. To jest jasne i to pani kanclerz przyjęłapowiedział Morawiecki w rozmowie z mediami na temat swojej rozmowy z kanclerz Niemiec.

Polecamy również: Nieoficjalnie: „Prezes zmienił zdanie”. Powód Kaczyńskiego ma być szczególny

Do tematu sytuacji na granicy Polski z Białorusią odniósł się także Donald Tusk w rozmowie z Wirtualną Polską. Fragment rozmowy został opublikowany na Twitterze, gdzie odniósł się do niego były poseł – Marek Jakubiak.

Marek Jakubiak o Donaldzie Tusku

Były poseł Marek Jakubiak za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do fragmentu nagrania z wywiadu, który został przeprowadzony z szefem Platformy Obywatelskiej — Donaldem Tuskiem. Były premier mówił w nim o sprawach związanych z sytuacją na granicy Polski z Białorusią.

Polecamy także: Błachowicz zabrał głos. Zwrócił się do polskich służb na granicy (wideo)

Donald Tusk był pytany między innymi o stan wyjątkowy.

– Dlaczego to, co jest w stanie wyjątkowym, wpisane jest teraz do zwykłej ustawy? Stan wyjątkowy nie jest potrzeby do tego, by użyć siły w obronie granicy. Stan wyjątkowy był potrzebny PiS-owi po to, by nie dopuścić pana i pańskich kolegów z mediów – podkreślił były premier.

Szef Platformy odniósł się także do polskiej Straży Granicznej i żołnierzy

To jest dla mnie poza dyskusją. Nawet jeśli mamy czasem do czynienia z jakimś ekscesem lub wybrykiem, to się zdarza, i nie można oczywiście tego tolerować. Jednak co do zasady nasza straż graniczna, nasi żołnierze muszą mieć wsparciemówił lider PO.

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

Tusk krytycznie odniósł się także do rządu.

Jeszcze wczoraj słyszeliśmy od premier Morawieckiego, że ten kryzys będzie trwał lata. Ja w tym słyszałem modlitwę o kłopoty, bo nie mam tu żadnej wątpliwości, że oprócz nieudolności mamy do czynienia z próbą cynicznego wykorzystania tego napięciastwierdził lider PO.

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

Do fragmentu nagrania z wywiadu z Donaldem Tuskiem odniósł się były poseł – Marek Jakubiak.

Kiedyś powiedziałem, że jest cynicznym zawodowym politykiem – myliłem się nie jest ani cynicznym ani zdolnym politykiem. Jes unijnym urzędnikiem pochodzenia polskiegonapisał Marek Jakubiak.

Źródło: Twitter, Wirtualna Polska

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne