Fatalne wieści dla Tuska. Jest nowy sondaż

Jak Polacy oceniają możliwy wpływ Donalda Tuska na polską politykę? Były premier na początku lipca oficjalnie powrócił do krajowej polityki. Od razu były przewodniczący Rady Europejskiej objął stery nad Platformą Obywatelską. Jego formacja od dłuższego czasu wzmagała się ze sporymi problemami. Chodzi tu przede wszystkim o sprawy kadrowe i przywódcze. W dodatku Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska mocno zaczynała tracić w sondażach wyborczych. Ten trend odmienił się po powrócił Tuska. Mimo wszystko, czy Polacy dobrze oceniają ponowne pojawienie się Donalda Tuska w polskiej polityce?

Polecamy także: Zaskakujący sondaż wyborczy. Złe wieści dla Hołowni

W badaniu IBRiS dla Rzeczpospolitej zapytano ankietiwanych o to, jaki wpływ na polską politykę może mieć Tusk. Jak wyglądają wyniki badania?

Jak Polacy oceniają możliwy wpływ Donalda Tuska na polską politykę?

Donald Tusk z krajowej polityki odszedł w 2014 roku. Od tego czasu Platforma Obywatelska wielokrotnie musiała pogodzić się z brakiem znaczących w skali kraju sukcesów wyborczych. Miesiące poprzedzające powrót Donalda Tuska dla Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej nie były dobre, a wręcz prowadziły do politycznej katastrofy.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Nie brakowało sondaży, w których to KO przegrywało z nową partią – Polską 2050 Szymona Hołowni. Dużo rzeczy uległo jednak zmianie po powrocie Donalda Tuska i objęciu przez niego sterów nad Platformą Obywatelską.

Ostatnie sondaże wyborcze pokazują, że PO/KO odzyskało uznanie w oczach wyborców. W szeregach formacji Donalda Tuska mówi się już nawet o pościgu za Prawem i Sprawiedliwością. Wszystko to ma być wynikiem „efektu Tuska”.

Jednak jaki wpływ na krajową politykę może mieć Donald Tusk według Polaków? O to zapytano ankietiwanych w badaniu IBRiS dla Rzeczpospolitej.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

36,1 proc. ankietowanych w tym sondażu uważa, że powrót Tuska będzie miał dobry wpływ na polską politykę. W tym 14,8 proc. twierdzi, że będzie „zdecydowanie dobrze”, a 21,3 proc. wskazuje, że „dobrze”czytamy w Rzeczpospolitej.

Mimo wszystko przeważają osoby, które uważają, że powrót Tuska wpłynie źle.

Więcej jednak jest wyborców, którzy są przekonani, że powrót Tuska wpłynie na politykę źle. Jest o tym przekonanych łącznie 54,3 proc. badanych. W tym 35,2 proc. wskazuje, że ten wpływ będzie „zdecydowanie zły”, a 19,1 proc – że będzie „zły”. W tej sprawie nie ma zdania 9,1 proc. ankietowanychpoinformowała Rzeczpospolita.

Źródło: Rzeczpospolita

Polecamy również:

Widzowie TVP także pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona także w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT