Awantura w TVP. Ogórek nie wytrzymała po słowach posła Platformy (WIDEO)

Pani Iza z Pszczyny to kobieta, o której zrobiło się bardzo głośno w polskich mediach i opinii publicznej w zeszłym tygodniu. 30-latka trafiła do pszczyńskiego szpitala w w 22 tygodniu ciąży, kiedy odeszły jej wody płodowe. Niestety 30-latka zmarła w wyniku wstrząsu septycznego.

Polecamy również: Wstrząsająca wiadomość. Nie żyje polski żołnierz

Rodzina oraz pełnomocnik uważają, że lekarze zbyt długo zwlekali z tym, aby zakończyć ciążę, co miało doprowadzić do zgonu 30-latki. W związku z tym w placówce została przeprowadzona kontrola. Sprawa jest badana także przez prokuraturę. List rodziny zmarłej kobiety opublikowała w mediach społecznościowych Kancelaria Prawna Budzowska Fiutowski i Partnerzy Radcowie Prawni.

Rodzina kobiety podziękowała za udzielone wsparcie oraz współczucie. Rodzina wyraziła wdzięczność w związku z propozycją wsparcia finansowego i organizacji zbiórek i przesłania upominków. Mimo tego rodzina w liście oświadczyła, że:

Polecamy również: Wybuch śmiechu w Sejmie. Zalewski przekręcił nazwę swojej nowej partii (wideo)

– „Ponieważ jednak bliscy (…) są zdania, że wśród bezmiaru ludzkiej krzywdy są na pewno osoby będące w większej niż oni potrzebie finansowej, proszą, aby ewentualne wpłaty kierować na rachunek Fundacji Między Niebem a Ziemią, pomagającej rodzinom dzieci nieuleczalnie chorych, z dopiskiem #AniJednejWięcej” – podkreślono.

W związku z tym w krajowych mediach bardzo mocno ponownie został poruszony temat dotyczący aborcji. Na ten temat rozmawiała między innymi Magdalena Ogórek z Piotrem Borysem w TVP.

Iza z Pszczyny i temat aborcji w TVP

Temat 30-latki z Pszczyny i prawa do aborcji padł także na antenie TVP Info w programie „Minęła 20”, gdzie doszło do konfrontacji posła Piotra Borysa z KO i prowadzącej Magdaleny Ogórek.

Polecamy także: Dramatyczny wpis Magdaleny Ogórek. W tle rodzinna tragedia dziennikarki

Przysłowiową „krew na rękach” mają przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości i Konfederacji, którzy zgłosili wniosek do pseudo Trybunału Konstytucyjnego, który zaostrzył jeszcze bardziej prawo aborcyjne eliminując istotną przesłankę, która wydarzyła się także w Pszczynie – wady nieodwracalne płodu, wady letalnemówił Piotr Borys.

Ta przesłanka została wyeliminowana. Wniosek prezydencki, który dopuszczał możliwość aborcji ze względu na wady letalne został w zamrażalce. Wiemy, że nie ma na to PiS większości bo tak zwani „Ziobrzyści” nie poprą tego projektu. W związku z tym mamy do czynienia ze zmianą prawa. My sami przestrzegaliśmy, ja sam mówiłem na komisji, że zmiana prawa będzie zabijała kobiety, że będzie dochodziło do tragedii. Dlatego, że naprawdę, kiedy jest bardzo niewielka granica pomiędzy zmuszeniem kobiety do urodzenia de facto nieżywego już dziecko, a momentem zagrożenia życia, jest bardzo delikatnemówił polityk.

Reakcja prowadzącej

Panie pośle nie chciałam przerywać, bo staram się kulturalnie prowadzić program, ale tak. Ja przypominam, że lekarze studiują sześć lal. Medycyna to są bardzo trudne studia. I trochę Pan teraz stawia lekarzy w złym świetle. Bo chcę Pan powiedzieć, że lekarz nie wie, nie potrafi wyłapać mimo, że studiuje tak trudną materię, gdzie jest zagrożenie życia dla kobiety. To w tym momencie przeraził Pan wszystkie kobiety w Polsce. Postawy jednak tezę, że lekarz to wie – mówiła Magdalena Ogórek.

Polecamy również: Wybuch śmiechu w Sejmie. Zalewski przekręcił nazwę swojej nowej partii (wideo)

Ja mam do Pana także taką prośbę, bo nie chcę przerywać Pana wypowiedzi – nie ferujemy takich związków frazeologicznych typu „pseudo Trybunał Konstytucyjny”, dobrze? Starajmy się kulturalnie i zgodnie z faktami zabierać głos w tym programie. Naprawdę Panie pośle nie macie problemu z tym, że rok dezinformowsliście społeczeństwo o tym, że zniknęły wszelkie przesłanki do aborcji i nie można w Polsce dokonać aborcji?pytała dziennikara.

Link do całości programu TU. Fragment poniżej:

 

Źródło: TVP, Twitter, dziennik

Polecamy także przeczytać: 

Szokujący wpis także Wałęsy. Jest reakcja Cenckiewicza i Wyszkowskiego

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści także dla trzech partii

Polska pogrążona także w głębokim smutku. Nie żyje legendarny aktor i gwiazda telewizji

Olejnik także zakpiła z Kaczyńskiego. Ogórek mocno jej odpowiedziała

Kłeczek również bezlitosny dla Kropiwnickiego w TVP. „Pan poseł taki nadpobudliwy” (wideo)

Tag: Iza z Pszczyny