Sędzia Tuleya chciał wrócić do orzekania. Dostał szybką odpowiedź

Igor Tuleya nie został dopuszczony do możliwości orzekania. Sędzia złożył wcześniej wniosek w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego Unii Europejskiej dotyczącym Izby Dyscyplinarnej. Mimo wszystko wiceprezes Sądu Okręgowego Przemysław Radzik odmówił przywrócenia sędziego Igora Tulei do wykonywania przez niego wcześniejszych obowiązków. W tej sytuacji sędzia Igor Tuleya zapowiada skierowanie sprawy na drogę prawną.

Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora

Spełniam swój obowiązek. Jestem sędzią, powinienem orzekać. Nie ma żadnych wątpliwości w związku z ostatnimi orzeczeniami TSUE z 14 i 15 lipca, że powinienem się jak najszybciej stawić w sądzie i zostać dopuszczonym do orzekania. Dzisiaj jestem, żeby postawić kropkę nad imówił Igor Tuleya przed siedzibą Sądu Okręgowego w Warszawie cytowany przez portal TVN24.

Igor Tuleya nie został dopuszczony do możliwości orzekania

Sędzi Igor Tuleya domaga się przywrócenia do możliwości ponownego orzekania. Prawnik opiera swoje żądania na orzeczeniu wydanym przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który orzekł w sprawie Izby Dyscyplinarnej. Mimo wszystko wiceprezes Sądu Okręgowego Przemysław Radzik odmówił przywrócenia sędziego. O decyzji Radzika poinformowało także za pośrednictwem mediów społecznościowych Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”. Przedstawiono pismo wiceprezesa zaadresowane do sędziego Tulei i datowane na 23 lipca.

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

W odpowiedzi na Pana wniosek z 20 lipca 2021 r. w sprawie umożliwienia przystąpienia do pracy i wykonywania obowiązków służbowych uprzejmie informuję, że wobec obowiązywania uchwały Sądu Najwyższego – Izby Dyscyplinarnej z 18 listopada 2020 r. (…) o zezwoleniu na pociągnięcie Pana do odpowiedzialności karnej oraz o zawieszeniu w czynnościach służbowych, przedmiotowy wniosek nie może zostać uwzględniony” – czytamy.

Sędzia Igor Tuleya przekazał Radiu Zet, że odmówiono mu kilkudniowego urlopu, o który wnioskował. – Jestem więc w takim zawieszeniu. Do sądu na razie nie planuję przyjść, choć nie ma ku temu żadnych przeszkód. Wciąż mam klucz do pokoju, niewiele jednak mogę tam robić jako sędzia. Nie ma tam ani akt, nie mam dostępu do internetowej, sądowej sieci. Od poniedziałku mam zamiar włączyć się w akcje Tour de Konstytucjamówił.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

Z kolei w rozmowie z Radiem Zet Igor Tuleya mówił:

Jestem więc w takim zawieszeniu. Do sądu na razie nie planuję przyjść, choć nie ma ku temu żadnych przeszkód. Wciąż mam klucz do pokoju, niewiele jednak mogę tam robić jako sędzia. Nie ma tam ani akt, nie mam dostępu do internetowej, sądowej sieci. Od poniedziałku mam zamiar włączyć się w akcje Tour de Konstytucjamówił Radiu ZET sędzia Tuleya.

Źródło: TVN24, DoRzeczy

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle również zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)