Ochojska mocno nt. Straży Granicznej. Cięta riposta Jakubiaka

Europosłanka Janina Ochojska za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosła się do wydarzeń mających miejsce na granicy polsko-białoruskiej. Polityk w swoim wpisie zwróciła przede wszystkim uwagę na użycie przez polskich funkcjonariuszy armatek wodnych. Jednocześnie odpowiedzialnością za możliwe negatywne skutki z tego powodu obarczała polską Straż Graniczną oraz szefa MSWiA – Mariusza Błaszczaka.

Polecamy także: Nowy sondaż. Tylko jedna partia ma powody do zadowolenia

W związku z tym na wpis europoseł Janiny Ochojskiej postanowił odpowiedzieć były poseł Marek Jakubiak, który wyraźnie ironicznie postanowił podejść do wpisu posłanki. Co dokładnie napisał?

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest od dłuższego czasu bardzo napięta. Na miejscu cały czas działają polscy funkcjonariusze Straży Granicznej, policji oraz także polscy żołnierze. W związku z kryzysowym charakterem sytuacji podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, który dotyczy części województw podlaskiego i lubelskiego w pasie przy granicy z Białorusią.

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

Na bieżąco na temat wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej wiadomości są przekazywane między innymi przez polską Straż Graniczną za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Europosłanka Janina Ochojska o sytuacji na granicy i riposta Jakubiaka

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest od dłuższego czasu bardzo napięta. Na bieżąco na temat wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej komunikaty zamieszcza polska Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z najnowszych komunikatów wynika, że wczoraj na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 161 prób jej nielegalnego przekroczenia.

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

Wczoraj tj.16.11 na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 161 prób jej nielegalnego przekroczenia. Wobec 34 cudzoziemców funkcjonariusze SG wydali postanowienia o obowiązku opuszczenia terytorium RP. W godzinach wieczornych odnotowano również dwie siłowe próby przekroczenia granicy – poinformowała Straż Graniczna za pośrednictwem Twittera.

Z kolei wczoraj (16.11) Straż Graniczna poinformowała o użyciu armatek wodnych.

Koczujący przy przejściu granicznym w Bruzgach po stronie białoruskiej, od ok. godziny atakują polskie służby.Wobec agresywnych cudzoziemców użyto armatek wodnychinformowała Straż Graniczna.

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

Do wydarzeń na granicy Polski z Białorusią odniosła się Janina Ochojska, która w swoim wpisie zwróciła uwagę na fakt użycia wody przez polskich funkcjonariuszy.

Użycie armatek wodnych na migrantów, którzy nie mają się gdzie osuszyć grozi śmiercią z powodu zamarznięcia. Obciąży ona @Straz_Graniczna oraz @Kaminski_M_. Tragedia na granicy została wywołana przez Wasze błędy w zarządzaniu tą sytuacją. Ogarnijcie się. Można jeszcze coś zrobićnapisała Ochojska.

Na jej wpis w ironiczny sposób postanowił odpowiedzieć Marek Jakubiak.

No nie wiem, może podgrzewać tę wodę napisał były poseł.

 

Głos w sprawie użycia wody zabrał także gen. insp. Jarosław Szymczyk w Gościu Wydarzeń w Polsacie.

Wszyscy migranci mieliby nadal suchą odzież, gdyby nie rzucali kostką brukową w polskich funkcjonariuszy. Ze strony policji użycie armatek wodnych było odpowiedzią na niebywałą agresjępowiedział gen. insp. Jarosław Szymczyk

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne