Rosati pisze o aferze FOZZ. Mocna odpowiedź byłej dziennikarki TVP: „To co Pan napisał nie jest prawdą”

Dariusz Rosati za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował post, w którym wypowiedział się na temat „matki wszystkich afer”, a więc afery FOZZ. Na jego wpis szybko zaregowała była korespondentka Telewizji Polskiej ze Stanów Zjednoczonych – Zuzanna Falzmann.
Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

FOZZ to skrót od „Funduszu Obsługi Zadłużenia Publicznego”. Był on funduszem celowym, którego oficjalnym celem była spłata polskiego zadłużenia zagranicznego oraz gromadzenie i gospodarowanie środkami finansowymi przeznaczonymi na ten cel. Jednak największą popularność w negatywnym tego słowa znaczeniu przyniosły mu nieprawidłowości wynikłe w trakcie jego funkcjonowania.
We wrześniu 1990 roku, w czasopiśmie „Głos Wolnego Robotnika”, ukazał się artykuł Michała Falzmanna, urzędnika Izby Skarbowej. Falzmann kontrolował niektóre związane z FOZZ transakcje firmy „Universal”. Zdaniem wielu osób odegrał także znaczącą rolę w odkryciu i nagłośnieniu afery FOZZ. Warto dodać, że wspomniany Michał Falzmann to prywatnie ojciec Zuzanny Falzmann – byłej korespondentki Telewizji Polskiej w Stanach Zjednoczonych.

Dariusz Rosati o FOZZ na Twitterze

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

Dariusz Rosati za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował post dotyczący FOZZ (Fundusz Obsługi Zadłużenia Publicznego), a dokładniej to nieprawidłowości, które powstały w związku z jego funkcjonowaniem. Aktualny poseł Koalicji Obywatelskiej napisał, że o pierwszych nieprawidłowościach w Funduszu Obsługi Zadłużenia Publicznego poinformowała Ministerstwo Finansów pierwsza rada nadzorcza.
Następnie sprawa miała zostać przekazana dalej do Najwyższej Izby Kontroli. Na końcu polityk wspomniał o rocznicy śmierci Michała Falzmanna i zamieścił artykuł na ten temat z portalu Onet.

Nieprawidłowości w FOZZ wykryła pierwsza Rada Nadzorcza i powiadomiła Ministerstwo Finansów. A MF zawiadomiło NIK. 30. rocznica śmierci Michała Falzmanna. Odkrył „matkę wszystkich afer”napisał poseł.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budka

Z opublikowanym wpisem Dariusza Rosatiego nie zgodziła się Zuzanna Falzmann. Była korespondentka TVP a prywatnie córka Michała Falzmanna odpowiedziała:
Szanowny Panie, to co Pan napisał nie jest prawdą. Nieprawidłowości w FOZZ wykrył mój Tata Michał Falzmann. W takim dniu akurat Pan nie powinien chyba zabierać głosunapisała Zuzanna Falzmann.

Michał Falzmann zmarł 18 lipca 1991 roku w wieku 37 lat. Przyczyną śmierci był zawał serca.

Źródło: Wikipedia, Twitter

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie