„Do funkcjonariuszki telewizji PiS-owskiej”. Mocne słowa Tuska do dziennikarki TVP (wideo)

Donald Tusk ponownie w mocnych słowach odniósł się do dziennikarki TVP. To nie pierwsza sytuacja, w której były premier okazał swój brak aprobaty względem pracowników telewizji publicznej.
Do sytuacji doszło w Senacie. Co dokładnie były przewodniczący Rady Europejskiej powiedział do reporterki?

Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora
Donald Tusk na początku bieżącego miesiąca powrócił do krajowej polityki. Od razu były szef polskiego rządu objął stery nad Platformą Obywatelską, która w ostatnim czasie przeżywała kryzys na wielu płaszczyznach. Tusk stawia przede wszystkim na sporą aktywność. Przy tym bardzo często negatywnie ocenia poczynania rządu Zjednoczonej Prawicy.

Donald Tusk mocno do dziennikarki TVP

Donald Tusk na początku lipca wrócił do polskiej polityki. Jednocześnie były premier stanął ponownie na czele Platformy Obywatelskiej, w której świecił największe sukcesy w na krajowej scenie politycznej. Powrót Tuska jest odbierany jako wielka nadzieja przede wszystkim dla działaczy i sympatyków Platformy i związanej z nią Koalicji Obywatelskiej.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”
Na początku tego tygodnia Donald Tusk odwiedził swój rodzinny Gdańsk, w którym się urodził, dorastał oraz edukował. W trakcie przemówienia do zgromadzonych zwolenników wezwał do konfrontacji prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego.

Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi, by wymienić się argumentami. Zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź sięmówił lider Platformy Obywatelskiej w Gdańsku.

Szef PO i dziennikarka TVP

Kwestia konfrontacji Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego padła również we wtorek w trakcie spotkania szefa PO z dziennikarzami. Odnosząc się do tego tematu Donald Tusk zwrócił się do dziennikarki TVP.

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka
– Zwrócę się do funkcjonariuszki telewizji PiS-owskiej, rządowej. Nie będę odpowiadał na pytania tych, którzy zaangażowali się w nagonkę, bo ja wam serdecznie współczuję, ale mogę ewentualnie debatować i rozmawiać z mocodawcą, znaczy z prezesem Kaczyńskim.

Proszę mu przekazać ode mnie ten sygnał. Czekam od wczoraj, dziś, będę czekał każdego dnia. Stań, rozmawiaj ze mną uczciwie o tym, co jest w Polsce i nie wysyłaj nagonki – oświadczył Tusk.

Źródło: Twitter, DoRzeczy

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)