Tusk przeciwny krzyżom w szkołach i Sejmie. Mocna odpowiedź Czarnka

W czwartek Donald Tusk odpowiadał na pytania internautów. Jedno z nich dotyczyło tego, czy w polskich szkołach na ścianach powinny wisieć krzyże. Odpowiedź szefa Platformy Obywatelskiej wzbudziła wiele komentarzy oraz także kontrowersji. Na odpowiedź na słowa byłego przewodniczącego Rady Europejskiej zdecydował się minister edukacji i nauki – Przemysław Czarnek.

Polecamy także: Zaskakujący sondaż wyborczy. Złe wieści dla Hołowni

Donald Tusk na początku lipca bieżącego roku powrócił oficjalnie do krajowej polityki. Od samego początku były premier postawił na wysoką aktywność w przestrzeni publicznej. Niedawno głośno było o wizytach szefa Platformy Obywatelskiej w Szczecinie, Gdańsku oraz ostatnio również w Nakle w województwie kujawsko-pomorskim. Z kolei w czwartek Donald Tusk zdecydował się na udzielenie odpowiedzi na pytania skierowane do niego przez internautów.

Donald Tusk odpowiadał na pytania internautów

Były szef polskiego rządu stara się być bardzo aktywny. W tym tygodniu Donald Tusk odwiedził województwo kujawsko-pomorskie, gdzie w Nakle nad Notecią spotkał się z samorządowcami, a później mieszkańcami tego miasta. Następnie w czwartek Donald Tusk postanowił odpowiedzieć na pytania, które zadawali mu internauci.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Jedno ze skierowanych pytań dotyczyło tego – „czy w polskich szkołach powinny na ścianach wisieć krzyże?”. Na to pytanie szef Platformy Obywatelskiej odpowiedział, że nie. Dalej rozwinął swoją odpowiedź mówiąc:

Uważam, że niepowiedział Donald Tusk. – Bardzo chciałbym, żeby tym miejscem, gdzie wszyscy ci, którzy wierzą, mogli się spotkać w pokoju, we wzajemnym zaufaniu, pomodlić się, żeby to były kościoły, a nie urzędy publiczne czy szkoły. Szkoła powinna uczyć nas wszystkich wzajemnego respektu i szacunku, niezależnie od tego, czy ktoś jest wierzący, czy niewierzącyoświadczył lider Platformy Obywatelskiej.

Nie dlatego, że mam jakąś skłonność do demonstrowania antyklerykalizmu, to ostatnia rzecz, jaka by mi do głowy przyszła, ale dlatego, że – jestem o tym przekonany – szansą dla polskiego Kościoła – i to, czego pragną ludzie wierzący – jest autentyzm, autentyczne uczucie, wiara, wierność przykazaniom, moralność – to przestrzeń, gdzie obecny jest krzyż, a nie szkoły, urzędy czy parlamentprzekonywał były szef rządu.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Na słowa szefa Platformy Obywatelskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych odpowiedział minister edukacji i nauki – Przemysław Czarnek.

Na szczęście w Polsce mamy wolność religijną i to rodzice wraz z dyrekcją decydują czy w szkole są i jakie są symbole religijne, zresztą zgodnie z orzecznictwem ETPC i polskich sądów. Wolność, a nie dyktaturę lewactwa i ateizmu jak na Zachodzienapisał na Twitterze Przemysław Czarnek.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Polecamy również:

Widzowie TVP także pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona także w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT