Dziennikarz zapytał mężczyznę o Tuska. Usłyszał mocną odpowiedź (wideo)

Były premier Donald Tusk na samym początku bieżącego tygodnia wybrał się do stolicy Pomorza – Gdańska. To tam odbył się wiec z jego udziałem, na który zapraszał swoich zwolenników za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

W poniedziałek o 17.00 spotykamy się w Gdańsku przy Studni Neptuna. Jest o czym rozmawiać. Serdecznie zapraszampoinformował w niedzielę na swoim profilu na Twitterze były szef polskiego rządu.

W trakcie wiecu Donald Tusk odniósł się do rządów Prawa i Sprawiedliwości i prezesa tego ugrupowania – Jarosława Kaczyńskiego. Szef Platformy Obywatelskiej wezwał polityka formacji rządzącej do konfrontacji. Z kolei tuż po spotkaniu w Gdańsku wypłynęło wiele opinii na temat słów, które padły w Gdańsku. Oceny na temat Donalda Tuska zbierali dziennikarze portalu Onet.

Były premier Donald Tusk w Gdańsku

Donald Tusk od początku swojego powrotu do polskiej polityki stara się być bardzo aktywny w przestrzeni publicznej. Były szef rządu na początku bieżącego tygodnia odwiedził Gdańsk, gdzie spotkał się ze swoimi sympatykami.

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

W trakcie swojej przemowy do zgromadzonych wypowiedział się także na temat opcji rządzącej i bezpośrednio odniósł się do prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego. Ze słów byłego przewodniczącego Rady Europejskiej wynika, że chciałby on wymienić się osobiście argumentami i poglądami z prezesem PiS.

Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi, by wymienić się argumentami. Zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź sięmówił lider Platformy Obywatelskiej w Gdańsku.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

Z kolei tuż po wiecu zdania zgromadzonych na temat Donalda Tuska zbierał dziennikarz portalu Onet. W pewnym momencie pytanie na temat szefa PO skierował do młodego mężczyzny, który dał do zrozumienia, że sympatykiem Donalda Tuska nie jest i popiera Konfederacje. Fragment rozmowy na dole (od 0:50)  i także całość pod (od 2:06:18) linkiem:

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle zniknął ze sceny (wideo)

Awantura także w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)