Tusk dostał mocne pytanie od dziennikarza TVP. Nerwowa reakcja szefa Platformy (WIDEO)

Donald Tusk niedługo po swoim powrocie na początku lipca został zapytany na jednej z konferencji prasowych o byłego ministra w czasach jego rządu, którym był Sławomir Nowak. Pytanie na ten temat zadał politykowi dziennikarz Telewizji Polskiej. Tusk wyraźnie nerwowo na nie zaregował oraz przy tej okazji postanowił pouczyć dziennikarza telewizji publicznej.

Polecamy także: Giertych przeprasza Pawła Kukiza. Zaskakujące słowa

Donald Tusk po siedmiu latach postanowił wrócić do polskiej polityki. Były przewodniczący Rady Europejskiej od samego początku stawia na bardzo wysoką aktywność w przestrzeni publicznej, co przekłada się na częste poruszanie jego tematu w krajowych mediach. Przy okazji spotkań z mediami można bez trudu również zauważyć spore napięcie między szefem Platformy a dziennikarzami Telewizji Polskiej.

Donald Tusk i Sławomir Nowak – nerwowa reakcja na pytanie dziennikarza TVP

Donald Tusk po niemal siedmiu latach rozłąki z polską polityką na samym początku lipca postanowił wrócić. Bez wątpienia jednym z celów byłego szefa polskiego rządu było i jest odbudowanie dawnej pozycji Platformy Obywatelskiej, która w czasie poprzedzającym jego powrót była mocno osłabiona. Mimo wszystko Donald Tusk w dalszym ciągu musi się mierzyć z demonami przeszłość, które wracają i są wysuwane przez politycznych przeciwników oraz także media. Jednym z takich tematów jest sytuacja byłego ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

Polecamy także: Nowy sondaż wyborczy. Złe wieści dla Donalda Tuska

Sławomir Nowak usłyszał bardzo poważne zarzuty. Wątek byłego ministra w rządzie Platformy Obywatelskiej jest co pewien czas poruszany w obecności Donalda Tuska.

Pytanie o Nowaka

Po powrocie byłego przewodniczącego Rady Europejskiej pytanie o Sławomira Nowaka w kontekście komunikatu prokuratury zadał dziennikarz Telewizji Polskiej na konferencji prasowej w Szczecinie. Polityk pouczył także dość nerwowo dziennikarza.

Mam pytanie odnośnie sprawy Sławomira Nowaka. Czy mógłby się Pan odnieść do tych dzisiejszych informacji prokuratury – 17 zarzutów, 6.5 miliona złotych przyjętej łapówki w latach 2012-13, oferowanie stanowisk za pieniądze. Pan dzisiaj powiedział o tym, że jest to sprawa między Sławomirem Nowakiem a prokuraturą a sądem, ale jeszcze niedawno Pan stawał w obronie Sławomira Nowaka mówiąc o tym, że jest to więźnień polityczny. Jak się Pan do tego ustosunkuje? – pytał dziennikarz TVP.

Moje słowa i złe przeczucia znalazły potwierdzenie w kolejnych decyzjach sądów i próbach prokuratury w stosunku do Sławomira Nowaka. Nie mówiłem, że [Nowak – red.] jest więźniem politycznym, ponieważ jest niewinny. Ja, w przeciwieństwie do prokuratora generalnego i TVP Info nie wydaję wyroków na ludzi, którzy stają przed oskarżeniami, ale nie mają wyroku sądowego – powiedział Donald Tusk podczas konferencji prasowej w Szczecinie.

Polecamy także: Ogórek zakpiła z Kingi Rusin na antenie TVP: “A nie… to mi się śniło” (wideo)

Mówiłem, że wygląda to na represję polityczną, ponieważ Nowaka bardzo długo trzymano w areszcie bez wyroku i bez perspektywy, żeby w ogóle zacząć sprawę. Werdykty sądów potwierdziły, że nie było powodów, by dalej trzymać go w areszcie, czego chciał prokurator. To, że minister Ziobro postanowił dziś zorganizować tę konferencję jeszcze bardziej potwierdza, że prokuratura jest polityczna, oraz że to dzisiejsze przedstawienie nie ma związku z normalnymi procedurami  – dodał były premier.

Polecamy także: Problemy Antoniego Macierewicza. TVN pozywa polityka do sądu

Przed chwilą użył pan sformułowań, które narażają pana na odpowiedzialność karną lub cywilną. Wypowiedział pan pewne stwierdzenia o Sławomirze Nowaku, tak jakby był już skazany. Pomijam kwestię przyzwoitości, ale tak nie należy robićpowiedział Tusk zwracając się do dziennikarza TVP Info.

Nagranie z konferencji poniżej (pytanie pada od minuty 3:40):

Źródło: NiezależnaGazeta

Polecamy także: 

Awantura także w TVP. Zaskakujące zachowanie Sawickiego z PSL (wideo)

Widzowie także TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje dziennikarka Telewizji Polskiej

Lech Wałęsa trafił do szpitala. „To poważna sprawa”

Macierewicz także nie wytrzymał. Mocne słowa posła PiS o TVN (wideo)

Tego się także Onet nie spodziewał. Stanawczy ruch także Pawła Kukiza

Ogórek zakpiła z Kingi Rusin na antenie TVP: “A nie… to mi się śniło” (wideo)

tag: Tusk Nowak