Problemy Antoniego Macierewicza. TVN pozywa polityka do sądu

Antoni Macierewicz został pozwany do sądu przez TVN. Powodem takiego kroku ze strony komercyjnej stacji telewizyjnej jest ostatnia wypowiedź byłego szefa MON na jej temat, która padła w Polskim Radiu w programie prowadzonym przez Dorotę Kanię.

Polecamy także: Giertych przeprasza Pawła Kukiza. Zaskakujące słowa

Temat stacji telewizyjnej TVN jest poruszany od dłuższego czasu w polskich mediach oraz również opinii publicznej. Wszystko zaczęło się od sprawy koncesji kanału informacyjnego TVN24. Kolejno na horyzoncie pojawił się temat dotyczący nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który przez media otrzymał nazwę „lex TVN”. Temperatura wokół tego tematu wzrosła szczególnie w zeszłym tygodniu po środowym głosowaniu, które nie obyło się bez kontrowersji.

Na początku posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września. Jednak w tej sytuacji grupa trzydziestu posłów podpisała wniosek o reasumpcję głosowania. Kolejne głosowanie o odroczeniu obrad do 2 września opozycja już przegrała. Sejm tym samym wznowił obrady, a następnie przegłosował ustawę. Za nowelą głosowali także posłowie Kukiz’15 – Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk. Po tych wydarzeniach na Pawła Kukiza i jego polityków spłynęła spora fala bardzo krytycznych komentarzy.

Antoni Macierewicz pozwany przez TVN

Antoni Macierewicz w rozmowie z Dorotą Kanią w Polskim Radiu 24 wypowiedział się na temat stacji telewizyjnej TVN.

Polecamy także: Nowy sondaż wyborczy. Złe wieści dla Donalda Tuska

To jest jakiś niebywały paradoks, który wszystkich, którzy znają historię ostatnich 30 lat Polski, musi szokować. Nazywanie TVN-u wolnym medium jest absurdem. To jest stacja, która powstała z agentury sowieckiej. To jest stacja, która zajmowała się od początku przede wszystkim propagandą prosowiecką i prorosyjskąmówił Macierewicz.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości mówił także, że TVN to stacja „w której nieustannie, czy też w 99 procentach sprawy bezpieczeństwa referują dawni funkcjonariusze Wojskowych Służb Informacyjnych i Służby Bezpieczeństwa”. – To nie jest wolne medium, próbuje kontynuować politykę z lat komunistycznychmówił.

Polecamy także: Ogórek zakpiła z Kingi Rusin na antenie TVP: “A nie… to mi się śniło” (wideo)

W tej sytuacji portal Wirtualnemedia.pl poinformował, że szefowa ds. komunikacji korporacyjnej w TVN, Katarzyna Issat przekazał, że złożono pozew przeciw Macierewiczowi za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji.

Stanowczo sprzeciwiamy się takim komentarzom. Stanowią one próbę podważenia wiarygodności TVN i jego amerykańskiego właściciela koncernu Discovery Inc. Już w związku z wcześniejszymi wypowiedziami podjęliśmy kroki prawne i złożyliśmy pozew przeciwko Antoniemu Macierewiczowi za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o TVN, a tym samym naruszenie dóbr osobistych spółki i jej właściciela. Domagamy się w nim zaprzestania naruszania jej dóbr osobistych oraz publikacji przeprosin – przekazała portalowi Issat.

Źródło: Wirtualne Media 

Polecamy także: 

Awantura także w TVP. Zaskakujące zachowanie Sawickiego z PSL (wideo)

Widzowie także TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje dziennikarka Telewizji Polskiej

Lech Wałęsa trafił do szpitala. „To poważna sprawa”

Macierewicz także nie wytrzymał. Mocne słowa posła PiS o TVN (wideo)

Tego się Onet nie spodziewał. Stanawczy ruch także Pawła Kukiza