Chargé d’affaires ambasady USA komentuje „lex TVN”. Mocna odpowiedź Pawłowicz

Aktualna sędzia Trybunału Konstytucyjnego, a wcześniej posłanka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – Krystyna Pawłowicz odniosła się w mediach społecznościowych do wpisu opublikowanego przez chargé d’affaires ambasady USA w Polsce. Bix Aliu odniósł się do tak zwanego „Lex TVN”. W związku z tym Krystyna Pawłowicz zadała mu pytanie w tej sprawie.

Polecamy także: Patryk Jaki mocno nt. powrotu Tuska. Bezlitosne słowa europosła

Od dłuższego czasu w mediach poruszany jest wątek braku przedłużenia koncesji stacji telewizyjnej TVN24. Jak do tej pory telewizja nowego pozwolenia od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie otrzymała. W międzyczasie pojawił się projekt nowelizacji przepisów ustawy o radiofonii i telewizji.

Krystyna Pawłowicz skomentowała wpis chargé d’affaires ambasady USA w Polsce ws. „Lex TVN”

Stacja telewizyjna TVN jest na polskim rynku medialnym od ponad dwudziestu lat. W tym czasie telewizyjne medium nabyło zarówno swoich wielkich zwolenników, jak i również przeciwników. Stacja posiada wiele tematycznych kanałów, a w tym również informacyjne. Popularna telewizja przez te lata bardzo mocno wpisała się w krajowy rynek nadawców telewizyjnych.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

W ostatnim czasie na temat stacji TVN jest bardzo głośno. W głównej mierze chodzi o przyznanie koncesji dla komercyjnej stacji od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na jej kanał informacyjny TVN24. Jak do tej pory telewizja i jej właściciele czekają na wiążące kroki KRRiT w tej sprawie.

Reakcja strony amerykańskiej

Do zamieszania wokół TVN włączyła się także strona amerykańska. Głos w całej sprawie zabrał d’affaires ambasady USA w Polsce. Bix Aliu za pośrednictwem mediów społecznościowych wyraził niepokój strony amerykańskiej w związku z procedurą przyznania koncesji stacji telewizyjnej.

USA z rosnącym niepokojem obserwują procedurę związaną z koncesją TVN oraz nowy projekt zmian ustawy medialnej. TVN od ponad 20 lat jest istotną częścią polskiego krajobrazu medialnego. Wolna prasa ma kluczowe znaczenie dla demokracjinapisał na Twitterze Bix Aliu.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Z kolei na jego słowa w bardzo dosadny sposób zaregowała aktualna sędzia Trybunału Konstytucyjnego i była posłanka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – Krystyna Pawłowicz.

Proszę Pana,a tak w ogóle,to w jakim charakterze zabiera Pan tu,u nas w Polsce głos w sprawach mediów dla Polaków…? Jakim tytułem wtrąca się Pan w te sprawy…?pytała za pośrednictwem Twittera Krystyna Pawłowicz.

Aktualna koncesja satelitarna stacji telewizyjnej TVN wygasa pod koniec września bieżącego roku.

Źródło: Wprost, Twitter

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie