Tusk chce debaty z Kaczyńskim. Szef PO dostał mocną odpowiedź

Donald Tusk na początku bieżącego tygodnia odwiedził Gdańsk, gdzie odbył się wiec z jego udziałem. Tusk przemawiając na samym początku wspomniał Pawła Adamowicza – prezydenta Gdańska, który zginął tragicznie na początku 2019 roku.

Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora

Były premier mówiąc do zgromadzonych sympatyków odniósł się także do prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego. Szef Platformy Obywatelskiej wezwał polityka konkurencyjnej partii do debaty. Następnie do propozycji Donalda Tuska w Polskim Radiu odniósł się wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości – Radosław Fogiel. Co uważa na temat ewentualnej konfrontacji liderów największych politycznych ugrupowań?

Donald Tusk odwiedził Gdańsk i wezwał Jarosława Kaczyńskiego do debaty

W poniedziałek były przewodniczący Rady Europejskiej – Donald Tusk odwiedził Gdańsk, który w jego życiu odegrał bardzo ważną rolę. To właśnie w nim urodził się oraz kształcił.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

W trakcie spotkania wypowiedział się na temat aktualnej władzy, której zbyt dobrze nie oceniał. Donald Tusk odniósł się również na temat prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego. Tusk wezwał Kaczyńskiego w Gdańsku do konfrontacji.

Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi, by wymienić się argumentami. Zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź sięmówił lider Platformy Obywatelskiej w Gdańsku.

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

Radosław Fogiel o debacie

Czy do debaty dojdzie? Na ten temat wypowiedział się wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości – Radosław Fogiel.

Wymiana argumentów i debata jest możliwa z kimś, kto przestrzega reguł dyskusji. Mielibyśmy rozważać debatę z kimś, kto zapewniał Polaków, że nie wybiera się do Brukseli? Kto w żywe oczy kłamie, że to Ewa Kopacz wymyśliła program „500 plus”? To jest obraza dla rozumu – ocenił Radosław Fogiel i dodał:Powrót Donalda Tuska nie wywołał oczekiwanego zachwytu. Próbuje budować swoją pozycję, dlatego chce się pojawić obok najważniejszego polskiego polityka. Czemu ktokolwiek z PiS miałby być dla niego uprzejmy w tym względzie?”.

Źródło: DoRzeczy, Onet, Gazeta

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)