Andruszkiewicz odpowiada Tuskowi. Mocne słowa polityka do szafa PO

W czwartek Donald Tusk odpowiadał na pytania, które skierowali do niego internauci. Jedno z nich dotyczyło tego, czy w polskich szkołach na ścianach powinny wisieć krzyże. Odpowiedź szefa Platformy Obywatelskiej wzbudziła wiele komentarzy oraz także kontrowersji. Na odpowiedź na słowa byłego przewodniczącego Rady Europejskiej zdecydował się Adam Andruszkiewicz, który zamieścił w na Twitterze w tej sprawie wpis.

Polecamy także: Cios dla Gowina i jego partii. Morawiecki podjął stanowczą decyzję

Donald Tusk ponad miesiąc temu powrócił do polskiej polityki po dłuższej nieobecności, która trwała siedem lat. Od samego początku szef Platformy Obywatelskiej postawił na wysoką aktywność w przestrzeni publicznej. Niedawno głośno było o wizytach byłego przewodniczącego Rady Europejskiej w Szczecinie, Gdańsku oraz ostatnio również w Nakle w województwie kujawsko-pomorskim.

Z kolei w czwartek Donald Tusk zdecydował się na udzielenie odpowiedzi na pytania skierowane do niego przez internautów.

Donald Tusk odpowiadał na pytania internautów. Kontra Andruszkiewicza

Były szef polskiego rządu stara się być bardzo aktywny. W tym tygodniu Donald Tusk odwiedził województwo kujawsko-pomorskie, gdzie w Nakle nad Notecią spotkał się z samorządowcami, a później mieszkańcami tego miasta. Następnie w czwartek Donald Tusk postanowił odpowiedzieć na pytania, które zadawali mu internauci. Jedno ze skierowanych pytań dotyczyło tego – „czy w polskich szkołach powinny na ścianach wisieć krzyże?”.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Na to pytanie szef Platformy Obywatelskiej odpowiedział, że nie. Dalej rozwinął swoją odpowiedź mówiąc:

Uważam, że niepowiedział Donald Tusk. – Bardzo chciałbym, żeby tym miejscem, gdzie wszyscy ci, którzy wierzą, mogli się spotkać w pokoju, we wzajemnym zaufaniu, pomodlić się, żeby to były kościoły, a nie urzędy publiczne czy szkoły. Szkoła powinna uczyć nas wszystkich wzajemnego respektu i szacunku, niezależnie od tego, czy ktoś jest wierzący, czy niewierzącyoświadczył lider Platformy Obywatelskiej.

Nie dlatego, że mam jakąś skłonność do demonstrowania antyklerykalizmu, to ostatnia rzecz, jaka by mi do głowy przyszła, ale dlatego, że – jestem o tym przekonany – szansą dla polskiego Kościoła – i to, czego pragną ludzie wierzący – jest autentyzm, autentyczne uczucie, wiara, wierność przykazaniom, moralność – to przestrzeń, gdzie obecny jest krzyż, a nie szkoły, urzędy czy parlamentprzekonywał były szef rządu.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Na słowa szefa Platformy Obywatelskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych odpowiedział Adam Andruszkiewicz.

Sądziłem, że miarą upadku D. Tuska jest jego zakompleksienie i wynikająca z tego niespotykana służalczość wobec obcych, tak symbolicznie wyrażona w nakładaniu marynarki panu Junckerowi” – napisał polityk. „Jednak postulując wczoraj wyrzucanie krzyży z polskich szkół, upadł jeszcze niżej…” – dodał Andruszkiewicz.

 

Źródło: Twitter

Tak potraktowano Tuska w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)