PiS uderza w Tuska. Opublikowano to nagranie o liderze Platformy (WIDEO)

Donald Tusk i odpowiedź PiS na słowa o „ruskim ładzie”. 

Donald Tusk powrócił do krajowej polityki na początku lipca bieżącego roku. Od tego czasu zdecydowanie częściej niż poprzednio możemy usłyszeć na temat byłego szefa polskiego rządu, który wcześniej wykonywał w strukturach Unii Europejskiej obowiązki przewodniczącego Rady Europejskiej. Nie ulega wątpliwości, że głównym celem polityka jest pokonanie formacji Jarosława Kaczyńskiego.

Polecamy także: Skandaliczne zachowanie Piotra Kraśki. Dziennikarz TVN został skazany

To przede wszystkim na formacji rządzącej swoją uwagę zwraca szef Platformy Obywatelskiej. Mimo wszystko w tej sytuacji Prawo i Sprawiedliwość nie pozostaje dłużne względem Donalda Tuska.

Pod koniec lipca bieżącego roku Prawo i Sprawiedliwość na Twitterze opublikowało nagranie odnoszące się do słów Donalda Tuska, który mówi, że „oni tak naprawdę chcą tu wprowadzić ruski ład, a nie polski ład”. W tej sytuacji lider PO miał niewątpliwie na myśli „Polski Ład”, który jest programem PiS.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

W tej sytuacji pod koniec lipca na koncie Prawa i Sprawiedliwości pojawił się film, który był odpowiedzią na wypowiedziane słowa przez polityka Platformy Obywatelskiej. Co możemy na nim usłyszeć?

Donald Tusk i riposta PiS

Donald Tusk przed powrotem do kraju wykonywał obowiązki przewodniczącego Rady Europejskiej oraz także do dziś jest przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Na początku lipca bieżącego roku Tusk powrócił do kraju i od razu przejął stery nad Platformą Obywatelską, która wzmagała się z niemałymi kłopotami.

Polecamy także: Kłopoty Tomasza Lisa. Znany dziennikarz Polsatu stanowczo zareagował

Niedługo po powrocie Donald Tusk w trakcie jednego z publicznych wystąpień określił „Polski Ład” mianem „Ruskiego Ładu”. Słowa lidera Platformy spotkały się z szybką reakcją ze strony Prawa i Sprawiedliwości, które pod koniec lipca bieżącego roku postanowiło opublikować nagranie nawiązujące do wypowiedzi polityka.

Na początku nagrania padają słowa Tuska. W odpowiedzi narrator odpowiada: „Halo, panie Donaldzie” i zadaje szereg pytań pod adresem byłego premiera.

Polecamy także: Marszałek Witek mocno do Joanny Muchy w Sejmie: „Takie głupoty Pani opowiada” (wideo)

Czy mówi pan o swoich ciepłych relacjach w Władimirem Putinem? O niedźwiadkach, obiadkach i spacerkach po Sopocie? O chęci sprzedania Rosjanom Lotosu? Milczeniu w sprawie Nord Stream 2? Szkodliwej umowie z Gazpromem, za którą Polacy zapłacili krocie z własnej kieszeni? A może o kuriozalnym udziale Siergieja Ławrowa w spotkaniu polskich ambasadorów? Podejrzanej umowie o współpracy polskich służb specjalnych z rosyjską FSB? – słyszymy na nagraniu.

Faktycznie, wie pan sporo o „ruskim ładzie”, bo sam go pan wprowadzał. Nic dziwnego, że rosyjskie media nazwały pana „swoim człowiekiem w Warszawie”. Nic dziwnego, że pan nazwał Putina „swoim człowiekiem w Moskwie”mówi dalej narrator

Pewnie się cieszy, że pan wreszcie wrócił do kraju. Proszę mu przekazać, że Polska się zmieniła i rosyjskich porządków już tutaj nie będzie – słyszymy na koniec.

Źródło: Wprost, Twitter

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy