Co dalej z „Lex TVN”? Andrzej Duda zabiera głos

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos na temat „lex TVN”, który ponownie i w dość niespodziewany sposób wrócił na pierwsze miejsce wśród tematów poruszanych przez krajowe media. Co na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która przez część mediów została określona mianem „lex TVN” powiedział prezydenta Polski?

Polecamy także: Tusk o „Lex TVN”. Bąkiewicz przypomniał mu jedną sytuację

Od wczoraj w krajowych mediach sporo się mówi na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Jest ona przez część mediów określana jako „lex TVN”. W związku z odrzuceniem weta Senatu przez Sejm ustawa trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy, który w tej sprawie podejmie ostateczną decyzję. Głos na ten temat zabrał między innymi lider Platformy Obywatelskiej i były szef polskiego rządu – Donald Tusk.

Polityk w swoim wpisie poinformował między innymi, że w najbliższą niedzielę pojawi się na Krakowskim Przedmieściu. Tusk napisał także krótko o pandemii i wysokich cenach.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

Skapitulowali przed pandemią i drożyzną, ale idą na wojnę z wolnymi mediami. Będę w niedzielę o 19 na Krakowskim Przedmieściu.#lexTVNnapisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze szef Platformy Obywatelskiej.

Teraz jednak oczy wielu osób są skierowane na prezydenta, przes którym stoi podjęcie ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Andrzej Duda o „lex TVN”

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos na temat „lex TVN”, który ponownie i w dość niespodziewany sposób wrócił na pierwsze miejsce wśród tematów poruszanych przez krajowe media. Co na temat „lex TVN” powiedział prezydent Polski?

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Ta ustawa musi trafić na biurko prezydenta, nie trafiła, nie została jeszcze przesłana. Będzie przez nas poddana analizie i odpowiednia decyzja zostanie podjęta. Ja już mówiłem na temat tego, z jakiego punktu widzenia będę tę ustawę oceniał i taką decyzję podejmępowiedział prezydent.

Polecamy także: Marszałek Witek mocno do Joanny Muchy w Sejmie: „Takie głupoty Pani opowiada” (wideo)

Zaznaczył, że Konstytucja daje głowie państwa „różne możliwości”, w tym weto.

Prezydent może każdą ustawę podpisać, to prerogatywa prezydencka. Każdą ustawę może skierować do ponownego rozpatrzenia w Sejmie, co się nazywa wetem prezydenckim albo każdą ustawę skierować do Trybunału Konstytucyjnego, jeżeli będzie miał wątpliwości co do zgodności jej postanowień z Konstytucjąmówił Andrzej Duda.

Źródło: Twitter, wp

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy